'דרעי הופך את ש"ס למפלגת שמאל'

בכירים בש"ס תוקפים את יו"ר התנועה שהכריז על סיום יחסיו עם ראש הממשלה. "אם נתניהו היה מכניס את דרעי לקואליציה, הוא היה מתייצב".

חזקי ברוך , י"ג בתשרי תשע"ה

אריה דרעי
אריה דרעי
פלאש 90

גורמים בכירים במפלגת ש"ס תוקפים הבוקר (שלישי) את יו"ר התנועה אריה דרעי בעקבות דברים שאמר ל''ידיעות אחרונות'' ולפיהם הסתיימה מערכת היחסים בין ש"ס לליכוד, וכעת פני ש"ס לחבירה למפלגת העבודה.

"כל התפיסה המדינית שלו מושתת רק על אינטרסים פוליטיים צרים. הרי אם נתניהו היה מכניס אותו לקואליציה כפי שרצה - אחרת אין הסבר לפגישות ביניהם בכל עת שראש הממשלה הזמין אותו, דרעי היה מתייצב לצידו ומוצא תירוץ לחבירה הזו," אומרים הבכירים.

לדברי הגורמים, הציבור הישראלי לא טיפש. "הוא מבין שאריה דרעי חסר עמוד שדרה, יש רק להתפלל שהציבור יידע להפריד בין דרעי למפלגה, אחרת גם שבעת המנדטים שהסקרים צופים לנו יהיו בגדר חלום".

הבכירים מזכירים כי ''רק בערב יום כיפור אריה דרעי האשים את ציבור המתנחלים שמאשימים אותו שלא על-פי דין בהסכמה להסכמי אוסלו. מעניין מה יאמר בערב יום כיפור הבא, שיאשימו אותו בחבירה למרצ ולעבודה. על הטעויות שלו היום ש"ס תשלם בקלפי".

בהקשר הזה מבקשים הבכירים להזכיר את סקר ערוץ הכנסת מאמש בו רוב הציבור ורוב מצביעי ש"ס והציבור הכללי היו מעדיפים לראות בראש המפלגה את היו"ר הקודם, ח"כ אלי ישי, ואף נותנים לש"ס בראשותו יותר מנדטים. "ציבור מצביעי ש"ס הוא ברובו ימני, ואלי ישי יצג אותם. חבל שדרעי לא נמצא שם".