השוטרים אימצו משפחה נזקקת - בזכות טלוויזיה

דיווח למוקד 100 על צעקות בדירה באופקים גרם לשוטרים לאמץ את בני המשפחה שסבלו ממחסור בבגדים ומזון. אפילו סוכה נבנתה להם.

ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשע"ה

טלוויזיה
טלוויזיה
thinkstock
במוקד 100 של המשטרה התקבל לפני מספר ימים דיווח על צעקות רמות הנשמעות מדירה בעיר אופקים. השוטר רס"מ אורי ציקול מיהר לדירה בליווי מתנדב, בשל חשד כי מדובר באירוע של אלימות במשפחה.

בדיקה העלתה כי מקור הרעש היה בטלוויזיה שדלקה בעוצמת קול גבוהה. השוטר ניסה לתחקר את בני המשפחה, על מנת לוודא כי הכל אכן כשורה. במהלך השיחה התברר כי מדובר במשפחה של עולים חדשים, שאינה דוברת עברית.

רס"מ ציקול המשיך לדובב את אב המשפחה, עד שהצליח להבין כי אין להם מה לאכול ואין להם מספיק בגדים. הדירה היתה במצב קשה והיתה בה מיטה אחת בלבד, ששימשה את כל בני הבית.

השוטר דיווח על המקרה למפקד תחנת אופקים, שהורה לו להישאר עם בני המשפחה. במקביל הפעיל את שאר שוטרי התחנה. האחראי על הלוגיסטיקה בתחנה דאג מיד לאסוף את כל החסר להם ואשתו נרתמה אף היא למשימה ודאגה לבשל עבורם אוכל.

קצין המודיעין של תחנת נתיבות, ששמע על האירוע ברשת הקשר, פנה לשוטרי התחנה שלו. הם החלו לאסוף כסף עבור העולים החדשים. במקביל הוא פרסם פוסט בחשבון הפייסבוק האישי שלו, וכך אנשים רבים שמעו על המקרה והחלו להעביר תרומות לתחנה. במקביל התארגנו שוטרי התחנה לשפץ בעצמם את הדירה המוזנחת.

תחנת אופקים החליטה "לאמץ" את המשפחה. היום נסעו שוטרים מהתחנה לוודא שהכל כשורה והעבירו להם מזון ומוצרים נוספים. אם לא די בכך, הם אף דאגו לבנות להם סוכה לקראת החג הקרב.