כביש 1 ישאר פתוח בלילות חול המועד

מ"מ מנכ"ל חברת נתיבי ישראל הבהיר במכתב לח"כ אורי מקלב כי במהלך חול המועד לא יבוצעו עבודות בכביש מספר 1 בשעות הלילה.

חיים לב , י"ג בתשרי תשע"ה

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: פלאש 90

מ"מ מנכ"ל חברת נתיבי ישראל הבהיר היום (ג') במכתב תשובה לח"כ אורי מקלב כי במהלך חול המועד לא יבוצעו עבודות בכביש מספר 1 בשעות הלילה.

"לא נאפשר עבודות בכביש מספר 1 בשעות הלילה בימי חול המועד. במהלך היום ימשכו העבודות בצידי הכביש ללא הפרעה, כששני הנתיבים פתוחים לתנועה לשני כיווני הנסיעה", השיב.

ראש אגף התנועה הארצית במשטרת ישראל ניצב משה (צ'יקו) אדרי אמר אף הוא לח"כ מקלב, כי משטרת התנועה תעשה הכל על מנת לשמור על ציר כביש מספר 1 פתוח ללא הפרעות במהלך החג.

לפני יומיים פנה מקלב אל ראש אגף התנועה הארצית במשטרת ישראל ולמ"מ מנכ"ל חברת נתיבי ישראל בבקשה להפסיק את העבודות בימי חול המועד סוכות כדי שלא להכביד על העומס המוגבר בכביש בימים אלו.

"בימי חול המועד צפויה תנועה עמוסה גם בשעות הערב והלילה, כאשר אלפים עושים דרכם לירושלים וממנה לתפילות, שמחות בית-השואבה ועוד, נפח התנועה גם בשעות הלילה בימי החג, אינו גדוש פחות מנפחה בשעות היום בימות החול הרגילים במהלך השנה".

"על מנת למנוע עומסים כבדים ובלתי נסבלים בימים אלו בדרך לירושלים וממנה, אבקשכם שלא לאפשר קיומם של העבודות הללו בכביש זה בימי חול המועד סוכות ובכך למנוע עומסים כבדים בכבישים ולאפשר שמחת חג לנוסעים", כתב מקלב.