35 הרוגים בשלוש שנים

מנכ"ל עמותת "אור ירוק" אומר כי בחלקים רבים של הכביש בו אירעה התאונה הקשה אין תאורה והכניסות והיציאות מיישובים אל הכביש מסוכנות.

אורלי הררי , י"ח בתשרי תשע"ה

זירת התאונה
זירת התאונה
דוברות מד"א

בשלוש השנים האחרונות נהרגו בכביש בו אירעה אתמול התאונה הקשה בדרום יותר מ-35 בני אדם.

מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבואב, אמר כי בחלקים רבים של הכביש אין תאורה והכניסות והיציאות מיישובים אל הכביש אינן מוסדרות ומסוכנות.

בתאונה הקטלנית שאירעה אתמול בכביש 31, בצומת חתרורים, בין ערד לים המלח, נהרגו שני בני אדם - נהג הרכב בן כ־45 ובתו בת ה־4. אשתו של ההרוג ובת נוספת נפצעו קשה. נהג הרכב האחר, אף הוא בן כ־45, נפצע גם כן קשה. 

הפצועים הועברו בשני מסוקים לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים נמסר כי נהג הרכב השני סובל מפגיעה רב־מערכתית. האישה הגיעה במצב קשה מאוד, כשהיא מונשמת. בתה בת ה־4, שהועברה לחדר ניתוח במצב קשה מאוד, מתה מפצעיה. בת נוספת, בת כ־6, מונשמת ומורדמת, סובלת מפגיעות בגפיים התחתונות ומצבה בינוני־קשה.
 
מחקירה ראשונית של משטרת התנועה עולה כי ככל הנראה, התאונה הקשה אירעה לאחר שנהג של אחד מכלי הרכב ביצע עקיפה של אוטובוס בדרך לא פנויה. ההערכה היא כי רכב המשפחה היה בנתיב מדרום לצפון, בדרכו הביתה למרכז הארץ לאחר חופשה באזור הדרום. הניסיון של אבי המשפחה לחמוק מהרכב שבא מולו לא הצליח, ושני כלי הרכב התנגשו בעוצמה רבה.

הבוקר אירעו שתי תאונות: רוכבת אופניים כבת 25 נפצעה באורח בינוני לאחר שנפגעה מרכב בדרך פרויד בחיפה. צוותי מד"א העניקו לה טיפול ופינו אותה לבית החולים רמב"ם בעיר, כשהיא סובלת מחבלות בכל חלקי גופה.

נהג אוטובוס כבן 40 נפצע באורח בינוני לאחר שהתהפך עם האוטובוס בכניסה ליישוב לוטם בגליל התחתון. צוותי מד"א העניקו לו טיפול ופינו אותו לבית החולים זיו בצפת.