ריבלין בגרעין התורני בלוד: אתם החלוצים

"אנשי האמונה ואנשי הקבוצה הדתית שהגיעו ללוד מכל רחבי הארץ, אתם החלוצים של הדור הזה", אמר נשיא המדינה לגרעין התורני בלוד.

אורלי הררי , י"ח בתשרי תשע"ה

ריבלין בלוד
ריבלין בלוד
עצמי

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (ראשון) בגרעין התורני של העיר לוד.

ריבלין שינה את מנהג "סוכת הנשיא" המארחת את כלל הציבור והחליט כי השנה סוכת הנשיא תהיה נודדת ותעבור בין נקודות שונות ברחבי הארץ.

היום, היום ראשון של חול המועד הגיעה סוכת הנשיא הנודדת לגן גנדי בעיר לוד. לסוכה הגיעו מאות מתושבי העיר ובפתחה של קבלת הפנים ההמונית, בראשותו של ראש העיר יאיר רביבו, הציגו חמישה ראשי הארגונים החברתיים בעלי הפעילות המשמעותית ביותר בעיר לוד, את פעילותם לנשיא המדינה. 

בני פרינץ מנכ"ל הגרעין התורני בעיר זכה להיות הראשון שהציג לנשיא את פעילות הגרעין. פרינץ סיפר על הגרעין המונה למעלה מ-600 משפחות, ועל הפעילות החברתית הענפה שמבצעים חברי הגרעין.

פרינץ תיאר את שלל פעילויות החינוך והרווחה של הגרעין וסיפר על שורת יוזמות ופרויקטים עתידיים שאותם צפוי הגרעין להוביל בהמשך. עם סיום דבריו של פרינץ אמר נשיא המדינה "אנשי האמונה ואנשי הקבוצה הדתית שהגיעו ללוד מכל רחבי הארץ, אתם החלוצים של הדור הזה". הנשיא גם ברך על העובדה שבגני הילדים של הגרעין התורני לומדים ילדים מכל המגזרים בעיר לוד.

לאחר הפאנל החברתי יצא הנשיא לביקור בתוך גן גנדי ונכנס לדוכן הגרעין התורני שם פגש את ילדי גני הילדים שאותם מפעיל הגרעין, הנשיא שוחח עם הילדים והכין איתם קישוטים לסוכה. בנוסף, קיבל הנשיא מהילדים ספר ברכות לשנה החדשה וקישוטים שהכינו, אותם הבטיח לתלות בסוכתו בירושלים.

לאחר הפגישה עם הנשיא אמר פרינץ, "כשהייתי ילד חשבתי שהציונות נגמרה, עכשיו אני מבין שהציונות היא ללכת ולגור איפה שצריך אותך. אנחנו מפעילים גנים לרווחת כולם ולא רק לילדי הגרעין, קנינו בתים ויישבנו את העיר ואנחנו פה במטרה לעשות כמה שיותר. זאת ציונות מבחינתי והחיזוק המשמעותי שקיבלנו היום מנשיא המדינה הוא דלק להמשך הפעילות החשובה הזו".

במקביל לסוכת הנשיא שנפתחה בעיר, מפעיל הגרעין התורני בעיר הפנינג ענק עם עשרות דוכנים לרווחת כלל התושבים והמבקרים המגיעים ללוד.טוען....