אלפים גודשים את אטרקציות השומרון

תערוכת הסוכות הקדומות, הכנת קטורת ואריגה בשילה העתיקה ועוד. אלפים מרחבי הארץ בשומרון. מחר יתקיים פסטיבל עפיפונים בהר כביר.

ערוץ 7 , י"ט בתשרי תשע"ה

השומרון ממגנט
השומרון ממגנט
תיירות שומרון

מעל 10,000 בני אדם טיילו היום באתרי התיירות וההיסטוריה בשומרון. האתר שזכה למרב הפופולאריות היה 'תערוכת סוכות קדומות' באיתמר.

להקמתה ויישומה של התערוכה חברו מועצה אזורית שומרון, תיירות שומרון, מזכירות איתמר והעמותה לקידום ופיתוח איתמר. לאירוע הגיעו מעל 3000 בני אדם שנהנו מהיכרות ראשונית עם סוכות מתקופת המשנה שנבנו על פי מסכת סוכה. אחת האטרקציות הבולטות הייתה הסוכה על גמל. למקום הגיעה גם מאלפת הגמלים מאיתמר שהם דגני שהסבירה לקהל הרב שהגיע למקום את סודות הגמלים והתנהגותם. כמו כן הקהל הרחב נהנה מסדנאות מלאכות קדומות מתקופת המשנה ולאחר מכן הוזמן לסייר בחוות האורגניות והחוות החקלאיות על רכס איתמר.

בצפון השומרון התקיימו סיורים בטבע ללא תשלום. מאות מטיילים נהנו מהפנינג לכל המשפחה וטיולים ביער ריחן ובאתרי טבע נוספים.

אלפים השתתפו בהפנינג בהר כביר. מחר (שלישי) יוכלו המטיילים ליהנות מפסטיבל עפיפונים מעל צוקי הר כביר. גם את שמורות הטבע והגנים בשומרון פקדו אלפי בני אדם. בגן הלאומי הר גריזים נהנו משחקני רחוב והדרכות ולנחל קנה הגיעו המטיילים לסיורים מודרכים ללא תשלום.

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון אירח בסוכתו את אלוף פיקוד מרכז ואת רבני השומרון ואמר: "חג הסוכות הוא הזדמנות מצויינת לכל עם ישראל להכיר את אתרי התיירות הנפלאים בשומרון. אנחנו נוכחים מדי שנה לראות כיצד מספר המטיילים והתיירים הנכנסים לשומרון הולך וגדל ואין ספק שזהו אחד המנופים החשובים לחיזוק ההתיישבות בשומרון".

ביום הראשון לפעילות סוכות באתר שילה הקדומה הגיעו כאלפיים אנשים בכל הגילאים להשתתף בפעילות ולבקר במקום בו עמד משכן שילה במשך 369 שנים. 

המבקרים שהגיעו מכל רחבי הארץ ומגזריה השונים וגם מחוצה לה, נהנו משלל פעילויות במקום, מהדרכה באתרים הארכיאולוגיים שנחפרים במתחם, מדוכנים העוסקים במלאכות קדומות כמו טווייה, אריגה, הכנת קטורת, כתב עברי קדום והפעלות אתגריות כמו טיפוס על חבלים ושימוש בחץ וקשת.

באתר פועל חזיון אור קולי יחודי המספר את סיפורה של שילה הקדומה וממחיש את ההיסטוריה היהודית של המקום.שטחו הגדול של המתחם איפשר את קליטת הבאים ברווחה רבה ללא תורים וללא צפיפות. הפעילות במקום תימשך גם היום (שני) ומחר ומנהלי האתר ערוכים ומוכנים להגעתם של רבים נוספים במשך ימי חול המועד הנותרים.