בסוף השנה: ישיבה משותפת לממשלות ישראל וצ'כיה

בראיון לסוכנות הידיעות הצ'כית סיפר ראש ממשלת צ'כיה כי הישיבה המשותפת לשתי הממשלות תתמקד בנושאי מחקר ופיתוח.

ניסן צור , כ' בתשרי תשע"ה

העיר פראג. ארכיון
העיר פראג. ארכיון
צילום: פלאש 90

ממשלות ישראל וצ'כיה יקיימו ישיבה משותפת בסוף השנה. כך הודיע ראש ממשלת צ'כיה בוחוסלב סובוטקה לסוכנות הידיעות הצ'כית CTK היום (שלישי).

על פי סובוטקה הישיבה המשותפת של שתי הממשלות תתקיים בירושלים ןתתמקד בעיקר בנושאי מחקר ופיתוח. "בימים אלו אנו מכינים פגישה של ממשלות ישראל וצ'כיה, בעקבות המסורת של יחסים מיוחדים בין שתי המדינות. אני מניח שהישיבה המשותפת תתקיים בסוף השנה הקרובה בישראל. משלחת גדולה של הממשלה הצ'כית תגיע לישראל במיוחד עבור הישיבה המשותפת" אמר סובוטקה בראיון לסוכנות הידיעות הצ'כית.

באשר לנושאים שיועלו בפגישה אמר ראש הממשלה הצ'כי כי "שיתוף פעולה בתחומי המחקר והפיתוח יהיה אחד הנושאים העיקריים שידונו במהלך הפגישה, מאחר ולישראל יש כמה מרכזים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר ואנו רוצים לשלב את היכולות של שתי המדינות".

הישיבה המשותפת האחרונה של ממשלות ישראל וצ'כיה התקיימה בחודש מאי 2012 בפראג.

גם בשנה שעברה אמורה היתה להתקיים ישיבה כזו, אלא שזמן קצר לפני כן נפלה ממשלתו של ראש הממשלה הצ'כי דאז פטר נקאס בהצבעת אי אמון.

הישיבה המשותפת תתקיים זמן קצר לפני ביקורו של סובוטקה בארה"ב לרגל הסרת הלוט מעל פסלו של נשיא צ'כיה המנוח וצלאב האוול בקונגרס האמריקאי. עדיין לא ידוע האם ראש הממשלה הצ'כי יפגש עם הנשיא אובמה, אולם ההערכה בצ'כיה היא כי הוא יפגש עם סגן הנשיא ג'ו ביידן ולא עם הנשיא אובמה.