אריאל לנתניהו: די להקפאה

במעמד ההקפות השניות בגבעת אסף שיגר השר אריאל מסר ברור לראש הממשלה. "בארץ ישראל לא מקפיאים אף אחד, בארץ ישראל רק בונים".

מאיר סלע , כ"ב בתשרי תשע"ה

השר אריאל בהקפות שניות, גבעת אסף
השר אריאל בהקפות שניות, גבעת אסף
מאיר סלע

עשרות בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בהקפות השניות בגבעת אסף שבבנימין, במעמד שר הבינוי והשיכון אורי אריאל וחברי הכנסת שולי מועלם-רפאלי ומוטי יוגב (הבית היהודי).

"אחרי שהיה פה רצח ועוד רצח לא יכולנו להשלים עם העניין שדם יהודי הפך להיות הפקר", אמר השר אריאל, "נכון הוא שהיישוב כאן בקשיים גדולים אבל כך גם עבר על על בית אל ויישובים אחרים", הזכיר.

שר השיכון הדגיש כי תושבי גבעת אסף - אותם הוא מכיר מאז עלו לקרקע - חדורים באמונה. "אשרינו שאלו הם מתיישבינו, בנינו ולוחמינו. בעזרת ה' בשנה הזאתי נזכה להקים פה שכונת קבע כפי שמגיע למקום הזה".

השר אריאל ביקש לשלוח מסר לראש הממשלה נתניהו, "אני אומר מפה מההקפות השניות הנהדרות הללו לראש הממשלה בנימין נתניהו - די להקפאה, המילה הזאת היא מילה זרה וקשה. בארץ ישראל לא מקפיאים אף אחד, בארץ ישראל רק בונים ואני קורא לו לבנות את ארץ ישראל על כל חלקיה ואזוריה''.

חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי‫ אמרה כי ''ההגעה לגבעת אסף מבחינתי, היא קודם כל חיבור לאנשים המופלאים ששנים רבות מחזיקים את הישוב הזה על גבם. משפחות, רווקים ורווקות שבאמת באים ממקום אמיתי של זיכרון שבזכירת סוד הגאולה.

"האמירה של חברי הכנסת מהבית היהודי, שאני זוכה לדבר אחרי השר אורי אריאל, היא מאוד פשוטה וברורה לראש הממשלה, לשר הביטחון, לפרקליטות: תהפכו את הדיסקט - בגבעת אסף צריך להסדיר ישוב קבע, לאפשר פה בניית בתי קבע, לאפשר למשפחות נוספות רבות שרוצות להגיע לכאן, להגיע לכאן ולבנות את ביתן".

מועלם-רפאלי הביעה תקווה שתיבנה בקרוב בגבעת אסף שכונה של בתי קבע. "שנזכה לטעת פה עצים ולבנות פה בתים ושבפעם הבאה, בשמחת התורה הבאה כבר נזכה לבוא לכאן לא כי יהיה פה איזה ספק של הסדרת הישוב אלא שיכריזו כאן על הקמת עוד ועוד בתים ונאפשר לעוד משפחות להגיע לכאן".