כפר יונה: לא מפסיקים לבכות

בכפר יונה מתקשים להתאושש מתמונות חילול ספר התורה על ידי הרפורמים. רב העיר: "זה הזכיר לנו את הפוגרומים של אויבינו".

בני טוקר , כ"ה בתשרי תשע"ה

ביזיון בכפר יונה
ביזיון בכפר יונה
יח"צ

רבה של כפר יונה: לא מפסיקים לבכות

בכפר יונה לא מצליחים להתאושש ממעשה הזוועה שאותו ביצעו הרפורמים בספר תורה במהלך הקפות שניות בעיר.

הרב עוזי שוויצה, רבה של כפר יונה מגנה בחריפות את המעשה ומציין שגם ביום הכיפורים הם ערכו טקס תיפלה, "זו קבוצה קטנה של שתי משפחות שהחליטו שהם רוצים לעשות משהו שיוויוני תחת המותג רפורמי".

"הם הביאו מישהי מירושלים וערכו טקס תיפלה במבנה של גן ילדים שניתן להם על ידי ראש העיר. לנו כאב מאוד שיש יהודים שמצאו תחליף כזה לבית כנסת, ביום כיפור", מספר הרב שוויצה.

את השיא שברו לדברי הרב שוויצה אותם רפורמים במוצאי שמחת תורה, "לקראת שמחת תורה הם פרסמו שהם הולכים לעשות הקפות שוויוניות ולצורך כך הם הוציאו דגלונים שכתוב עליהם, המלאך הגואל אותי.. יברך את הנערים והנערות...חשבנו שאולי מדובר בקוריוז ושהם יביאו ספר תורה מתנפח כמו שמוכרים לילדים, לצערנו זה לא קרה".

הרב שוויצה מציין כי התמונות היו קשות מנשוא, "אנחנו לא יודעים מאיפה הם השיגו ספר תורה, אבל מה שראינו בתמונות שהם פרסמו, זה ספר תורה פתוח לגמרי מבראשית עד וזאת הברכה, הם העמידו את הגויל כמחיצה, ועשרות גברים ונשים התחבקו עם הגוילים, חלקן של הנשים היו לבושות למחצה או לשליש, זה הזכיר לנו את הפוגרומים של אויבינו, ככה בדיוק זה נראה".

לדבריו מאז יום שישי הם לא מפסיקים לבכות, "אלה דברים נוראים, אבל אנחנו לא נצא למלחמה נגדם, כי זה מה שהם מחכים שנעשה, אנחנו נעשה מה שכל היהודים עשו בכל הדורות, ישבו ובכו. נקיים עצרת של בכי ונהי ונזעק להקב"ה. את החושך מגרשים רק באור, ולכן אנחנו בוחנים הצעות להקים כאן בכפר יונה מרכז גדול של תורה, זו התשובה זה המענה".