בן דהן מברך על הניצחון בבג"ץ

סגן שר הדתות, שהיה הגורם המרכזי בהתקנת תקנות בחירת רבני ערים, מברך על אישורן בבג"ץ ועל פתיחת הדרך לבחירת רבני ירושלים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה בתשרי תשע"ה

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: פלאש 90

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, מברך הערב (ראשון) על פסיקת שופטי בג"ץ, הסוללת את הדרך לקיום הבחירות לרבני העיר ירושלים מחרתיים (שלישי).

"בג"ץ קבע היום כי התקנות לבחירת רבני עיר אותן ניסחנו עומדות בכל המבחנים וכי הן מהוות דרך טובה יותר ומייצגת יותר לבחירת רבני ערים", ציין הרב בן דהן.

"התקנות מעבירות לנציגי הציבור הנבחרים בבחירות כל חמש שנים את מרב הכוח, וכן מחייבות נציגות של נשים בגוף הבוחר, דבר שלא היה קיים קודם. שוב התברר מעל לכל ספק שפעלנו בצורה הטובה ביותר למען אזרחי ישראל", הוסיף הרב בן דהן והדגיש, כי "בג"ץ קבע שכל העתירות שהוגשו נעשו משיקולים לא ענייניים".

שופטי בג"ץ, יורם דנציגר, עוזי פוגלמן ואורי שהם, דחו את שלוש העתירות שהוגשו נגד התקנות החדשות לבחירת רבני עיר ונגד מינוי חברי הגוף הבוחר של רבנות ירושלים.

את העתירות הגישו מפלגת "יהדות התורה - אגודת ישראל - דגל התורה", וארבעה עותרים פרטיים חרדים. בעקבות דחיית העתירות תתקיימנה הבחירות במועדן, יום שלישי הקרוב, בבניין עיריית ירושלים.

השופטים דחו הן את הטענות נגד עצם תיקון התקנות, והן את הטענות שנגעו לדרך בה מינה השר לשירותי דת, נפתלי בנט, את נציגיו לאסיפה הבוחרת.

עתירה נוספת, אשר הוגשה על ידי ועד עדת הספרדים בירושלים, נדחתה ביום שישי האחרון.