הריקוד הרפורמי: הורי ילדי הגן מוחים

הרב נחמיה שמרלינג, שליח חב"ד בכפר יונה, סיפר כי מדובר בסך הכל בשתי משפחות מהיישוב שחוללו את הפרובוקציה במוצאי שמחת תורה.

חיים לב , כ"ו בתשרי תשע"ה

ביזיון בכפר יונה
ביזיון בכפר יונה
יח"צ

סערת הריקוד הרפורמי עם ספרי התורה אינה שוככת. הרב נחמיה שמרלינג, שליח חב"ד בכפר יונה, סיפר כי מדובר בסך הכל בשתי משפחות מהיישוב שחוללו את הפרובוקציה במוצאי שמחת תורה.

"מדובר ביוזמה של שתי משפחות שגררו עימם קהל מסוים", סיפר בראיון לאחד האתרים החב"דיים. "הם מתגוררות במקום, ופעם היו נוסעות עד ליישוב אבן יהודה, שם היו מתקיימים אירועים דומים. הם ראו 'כי טוב', והחליטו להביא את העניין לכפר יונה. העניין נתמך על ידי שני חברי מועצה באופוזיציה, שב'גלגול הקודם', היו נציגי מפלגת שינוי במועצה, והם אימצו את הנ"ל אל חיקם".

אז לדבריו הגיעו האורחים. "מירושלים הגיעה 'רבה' רפורמית לחזק את העניין, התווספו משפחות ואנשים שסברו שזה 'מעניין ועכשווי', המועצה נאלצה לתת להם מקום לאירוע בגן ילדים, וכך זה הגיע לאן שהגיע".

הרב שמרלינג טוען כי הורי הילדים בגן שיגרו מכתב התנגדות חריף לעיריה. "הורי הילדים שצרם וכאב להם עלבונה של תורה, הכינו מכתב מחאה חריף לגורמים בעירייה שיוציאו את הגורמים הללו מהגן של ילדיהם".

"התמונות היו מזעזעות ואין למה שאירע שם שום קשר לשמחת תורה", אמר.