רה"מ: קורא לחברי הקואליציה להמשיך ביחד

נתניהו הדגיש בפתח ישיבת הממשלה כי אינו מעוניין ללכת לבחירות "מדינת ישראל זקוקה לממשלה יציבה ואחראית".

חזקי ברוך , כ"ח בתשרי תשע"ה

ישיבת הממשלה
ישיבת הממשלה
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת הממשלה כי הדבר האחרון שאנו זקוקים לו כעת הוא הליכה לבחירות. 

"אנחנו פותחים בשבוע הבא את מושב החורף של הכנסת. יש לנו משימות חשובות מאוד שעומדות לפנינו, ובמקצתן נטפל היום בישיבת הממשלה: המלחמה בהון השחור, קיצור הביורוקרטיה שבאה לידי ביטוי ברגולציה עודפת, וכמובן בקידום הטיפול בגז הטבעי וגם בייצור חשמל באמצעות אנרגיות חלופיות".

"הדבר האחרון שאנחנו זקוקים לו עכשיו זה בחירות", אמר נתניהו והוסיף כי "מדינת ישראל זקוקה לממשלה יציבה, חזקה ואחראית, ואני קורא לכל חבריי בקואליציה לפעול יחד, להמשיך לפעול יחד, לטובת מדינת ישראל ואזרחי ישראל".

בפתח ישיבת הממשלה התייחס נתניהו לשנת הלימודים האקדמית שנפתחת היום, "אני רוצה באמצעות כל חברי הממשלה ושר החינוך במיוחד לברך את כל מאות אלפי הסטודנטים של מדינת ישראל בשנת לימודים פורייה ומוצלחת". 

לדבריו "התמצית של מערכת החינוך שלנו, כולה, כולל בהשכלה הגבוהה, מתמצה בשתי מילים - ציונות ומצוינות. ציונות כדי שנדע מדוע אנחנו פה, לא רק מאין באנו אלא מדוע אנחנו נשארים כאן, והדבר השני - מצוינות. אני אגיד את זה בצורה הכי פשוטה - בל נתפשר אי פעם עם תוצאות, אי אפשר להתפשר עם תוצאות. מערכת שאינה מייצרת מצוינות ואינה מוציאה מכל אחד את המיטב שבו מבחינת יכולת ביצוע, היא מערכת שאינה מממשת את מה שהיא יכולה לעשות, ועם ישראל ומדינת ישראל הוכיחו שהם יכולים לעשות הרבה מאוד. לכן אני שש לשמוע על תוכניות שאתה מביא ונושא באמתחתך, ואני מאוד מעוניין לקדם כל דבר שיביא ויקדם ציונות ומצוינות".

בראיון שהעניקה שרת המשפטים ציפי לבני ל"ידיעות אחרונות" היא חשפה כי תוקם חזית מדינית משותפת עם סיעת "יש עתיד". ''גוש אחד, 25 מנדטים. יחד בעד הסדר מדיני, יחד נגד הדני-דנוניזם ונגד הלאומנות".

גם בענייני דת ומדינה מתכוונים לבני ולפיד לשלב כוחות. "אנחנו בשיתוף פעולה מאוד הדוק בשני הנושאים. בנושאי דת אנחנו שותפים גם עם ליברמן", אמרה שרת המשפטים. "בכל מה שנוגע לדת ומדינה, הבית היהודי יותר קיצוני מהחרדים", טענה.