נפטרה הצעירה שנפצעה קשה בפיגוע הדריסה

קארן ימימה מוסקרה (22) מאקוודור עלתה לארץ כדי להתגייר ובשנה האחרונה למדה במדרשה. בפיגוע נרצחה גם התינוקת חיה זיסל בראון הי"ד.

עוזי ברוך , ב' בחשון תשע"ה | עודכן: 21:13

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
Flash 90

קארן ימימה מוסקרה בת ה-22, שנפצעה באורח קשה בפיגוע הדריסה שאירע ביום רביעי האחרון בירושלים, נפטרה מפצעיה הערב (ראשון) בבית החולים הדסה עין כרם בבירה. 

מוסקרה, אזרחית אקוודור, הגיעה לישראל לפני כשנה על מנת להתגייר. בחודשים האחרונים היא למדה במדרשה ליהדות יחד עם בנות ממדינות שונות בדרום אמריקה. 

מוסקרה תובא למנוחות הלילה. מסע ההלוויה יצא ב-23:30 מבית הלוויות ברחוב שמגר בבירה לכיוון הר הזיתים, שם תיטמן.

בפיגוע הדריסה נרצחה גם התינוקת חיה זיסל בראון הי"ד בת השלושה חודשים, שהובאה למנוחות עוד באותו לילה בהשתתפות מאות בני אדם. נשיא המדינה ריבלין אמר בהלוויה: "עומד עמנו ברגעים אלו, מבכה את השרפה, את הרצח והשנאה שפגעו בנפש תמימה של תינוקת, טהורה ואהובה, חיה זיסל לבית בראון. עומדים, מול גוויה קטנה ודוממת, מול קבר זעיר; עומדים מול שונאים ומרצחים, שידם שוחטת ללא אבחנה, ללא רחמים".

מי שביצע את הפיגוע הוא עבד אל־רחמן אל־שלודי, בן 22 מסילוואן, מחבל חמאס שהיה במאסר 16 חודשים והשתחרר בדצמבר 2013.

המחבל הוא בן אחיו של מוחי א־דין שריף, שפיקד על גדודי עז א־דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס וחוסל ב־1998. מוחי א־דין שריף החליף את יחיא עייאש "המהנדס", שגם הוא חוסל על ידי צה"ל. 

הלוויתו של המחבל תיערך הלילה בסילוואן בנוכחות עשרים משתתפים - כך לפי הוראת המשטרה. בתחילה סירבו בני משפחת המחבל לקבל את התנאים המגבילים אך לאחר מכך הודיעו באמצעות עורך דינם מוחמד מחמוד כי הם חזרו בהם.