מועלם: רוצה לראות את זועבי נמחקת מהציבור

חנין זועבי שלחה את חברה לבל"ד לדבר במקומה בוועדה לקידום מעמד האישה: "פוליטיקאיות צבועות מסיתות נגדי". ח"כ מועלם ולביא ענו לה.

עדו בן פורת , ד' בחשון תשע"ה

שולי מועלם
שולי מועלם
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ באסל גטאס (בל"ד) הגיע בצהריים (שלישי) לדיון הוועדה לקידום מעמד האישה והקריא מכתב מחברתו לסיעה חנין זועבי, שהאשימה את הפוליטיקאיות בצביעות.

''פוליטיקאיות נשים המסיתות נגדי ראויות בעיני במיוחד לגנאי בגלל הצביעות שבמעשיהן: קוראות לזכויות נשים ולשילוב נשים מצד אחד, ולא בוחלות לפגוע ולהדיר את חברת הכנסת הערבייה היחידה, כלומר - נציגת הנשים הערביות היחידה בכנסת ישראל".

יו"ר הוועדה ח''כ עליזה לביא (יש עתיד) תקפה את דבריו של ח"כ גטאס בשמה של זועבי. ''גם בוועדה יש גבולות ומי שהחליט על הרחקתה בעקבות התנהגות בלתי הולמת היא ועדת האתיקה". עוד הוסיפה לביא כי "זהו חלק מקמפיין מאורגן היטב. שוב מוכיחה ח״כ חנין זועבי בגידה וחוסר נאמנות למדינה.

"דבריה ההזויים מצטרפים לרצף גזעני ואנטישמי של אמירות ומעשים המאפיין אותה זה מכבר, והמחייב תגובה ראויה של המחוקק. לאלו הפועלים נגד חיילי צה"ל וכוחות הביטחון אין מקום בכנסת ישראל", הוסיפה.

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) תקפה גם היא את דברי זועבי שהוקראו בוועדה ואמרה כי "הנסיון של חנין זועבי להפוך את הרחקתה מהפעילות בכנסת לקמפיין מגדרי הוא רדוד, פאתטי ומעליב את ציבור הנשים הערביות במדינת ישראל. 

"אני מאמינה כי 'המבול' שמכה עכשיו בחנין זועבי ישאיר אותה מחוץ לכנסת הבאה, כי גם לתיבת נוח אף אחד לא היה מכניס אותה. הרצון לראות את זועבי נמחקת מהציבוריות הישראלית זוהי אולי הסיבה היחידה שבגינה צריך לפזר את הכנסת וללכת לבחירות", אמרה מועלם.