חוק הפונדקאות: 'מאמללים את הילדים'

ראש מכון פוע"ה קובע כי חוק הפונדקאות שאושר אתמול הוא אכזרי ומנוגד להלכה. "הילדים שייולדו יהיו ספק ממזרים או גויים".

בני טוקר , ד' בחשון תשע"ה

הרב מנחם בורשטיין
הרב מנחם בורשטיין
שלומי שלמוני

ראש מכון פוע"ה, הרב מנחם בורשטיין, קובע בראיון לערוץ 7 כי חוק הפונדקאות שאושר אתמול בקריאה ראשונה הוא חוק אכזרי, כלשונו, ומנוגד להלכה היהודית.

לדבריו, עד היום רק זוג נשוי יכול היה להשתמש באשה פונדקאית זרה, וזאת בתנאי שהיא לא נשואה. "יש מחלוקת מי האמא מבחינה הלכתית, ואם נפסוק שההריון קובע אז אסור שהאשה תהיה נשואה ולכן צריך שהאשה תהיה או פנויה עם ילד (כדי שהיא לא תתחרט ותחליט להיות האמא) או גרושה או אלמנה וכמובן יהודייה.

"עד כה נולדו מאות ילדים כאלה", הוא מספר, "אם לאישה לא היו ביציות הקפדנו שגם הביצית תילקח דווקא מיהודייה".

הרב בורשטיין טוען כי בחוק החדש, שרת הבריאות גרמן פורצת למעשה את כל ההגבלות ההלכתיות, "הם רוצים לעזור לזוגות הומואים שרוצים ילד, ומכיון שאין מספיק פונדקאיות, אז הם רוצים שיהיה ניתן לקחת גם אישה נשואה כפונדקאית וגם שאפשר יהיה לקחת תרומת ביצית מגויה".

"החוק הזה הוא נגד ההלכה", מסביר הרב בורשטיין, "כי אם הולכים על פי הביצית, הילד יהיה גוי ואסור לערב זרע יהודי עם גויה וגם מאמללים פה את הילד שיצטרך לעבור גיור, ואם הולכים על פי ההריון אז הילד יהיה ספק ממזר ובוודאי שזה יהיה ילד אומלל. מאמללים כאן ילדים כדי לדאוג להומואים, איפה המועצה לשלום הילד".

לדבריו מדובר כאן בהפרה בוטה של ההסכם הקואליציוני, "התחייבו כלפי הבית היהודי לא ללכת נגד ההלכה, אז לפחות שיקפידו שהחוק יחייב לקחת ביצית מיהודייה, כאן אתה יוצר ילד גוי או ספק ממזר".