אלביט תספק תקשורת לוויינית לקנדה

אלביט מערכות זכתה בחוזה לאספקת מערכות תקשורת לוויינית בתנועה לשימוש צבא קנדה.

ניר הר זהב , ה' בחשון תשע"ה

תקשורת לוויינית בתנועה
תקשורת לוויינית בתנועה
צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום (רביעי) כי זכתה בחוזה מחברת Rheinmetall Canada Inc לאספקת מערכת תקשורת לוויינית בתנועה לשימוש כוחות צבא קנדה.

החוזה, בסכום שאינו מהותי לאלביט, ייפרס על פני תקופה של 18 חודשים.

מערכת התקשורת הלוויינית בתנועה מאפשרת העברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב, בעלויות נמוכות. ניתן להתקינה על גבי מגוון של פלטפורמות והיא ייחודית בצללית הנמוכה שלה ובכך שאין לה חתימה מזהה.

כחלק מפתרון חדש זה, אלביט מערכות מציעה אנטנת תקשורת קטנה וקומפקטית המאפשרת תקשורת על גבי פס רחב מכל מקום ובכל זמן בתחומי תדר Ku, X ו-Ka, תוך שימוש בלוויינים צבאיים ומסחריים, לרבות יכולת שימוש ברשת לווייני ה-WGS של משרד ההגנה האמריקני, הנגישה רק לחברות בודדות בעולם.

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה ותקשוב, אמר כי "החוזה לאספקת מערכות התקש"ל בתנועה הוא אבן דרך חשובה בפעילותנו בתחום התקשורת הלוויינית. הצבא הקנדי הוא צבא חדשני ומתקדם מבחינה טכנולוגית ואני מאמין שלקוחות נוספים ילכו בעקבותיו ויבחרו במערכות שלנו.

''שדה הקרב המודרני דורש יכולת אמינה להעברת נתונים בקצב גבוה למספר רב של משתמשים בו זמנית, ולעיתים קרובות בתנאי מזג אוויר קיצוניים. פתרון התקשורת הלוויינית בתנועה שלנו עונה על דרישות מחמירות אלה", הדגיש.