הדרך לרישיון זולה יותר

בשורה לתלמידי הנהיגה: מחיר העמדת רכב של מורה הנהיגה ל"טסט" יוזל בכ-50% ויעמוד על 229 שקלים.

עדו בן פורת , ה' בחשון תשע"ה

לימוד נהיגה
לימוד נהיגה
פלאש 90

בשורה לתלמידי הנהיגה. המחיר המרבי שמורי הנהיגה יוכלו לגבות עבור העמדת רכב למבחן מעשי ("טסט"), יוזל בכ-50% ויעמוד על 229 שקלים בלבד, לעומת כ-500 שקלים כיום. כך החליטו שר התחבורה ישראל כץ ושר האוצר יאיר לפיד.

הוזלת מחיר העמדת רכב ל"טסט" התאפשרה לאחר שהשרים כץ ולפיד אימצו את המלצת ועדת המחירים הבינמשרדית, המשותפת למשרדי התחבורה והאוצר, להטיל פיקוח על מחיר שירות למבחן נהיגה, בהתאם לחוק הפיקוח על מצרכים ושירותים.

על פי המלצת הועדה הבינמשרדית, מחיר העמדת רכב ל"טסט" יופחת בהדרגה, בשלושה שלבים, במטרה לאפשר למורי הנהיגה להיערך לקראת הפחתת המחירים, עליה החליטו השרים.

עם פרסום הצו ברשומות, הצפוי בימים הקרובים, יעמוד המחיר המרבי שמורי הנהיגה יוכלו לגבות עבור העמדת רכב ל"טסט" על 300 שקלים. בשלב השני שיחל ב-1 ביוני 2015 יופחת המחיר המרבי עבור העמדת רכב ל"טסט" ל-265 שקלים. בשלב השלישי שיחל ב-1 ביוני 2016, יעמוד המחיר המרבי שמורי הנהיגה יוכלו לגבות עבור העמדת רכב ל"טסט" על 229 שקלים בלבד.

השר כץ אמר כי מדובר בתרומה חשובה של משרד התחבורה להפחתת יוקר המחייה, שתקל באופן משמעותי על התלמידים וההורים ותחסוך לכל אחד מהם מאות שקלים. לדבריו, סך כל החיסכון עבור תלמידי הנהיגה יסתכם בלמעלה מ-70 מיליון שקלים מדי שנה.

"החלטנו להחזיר את הפיקוח על מחיר העמדת רכב ל"טסט" לאחר שהמחיר התייקר באופן משמעותי במהלך השנים האחרונות והפך לנטל עבור התלמידים וההורים. המחיר שנקבע משקף את העלויות הריאליות, הכרוכות במתן השירות למבחן הנהיגה".  הוסיף כץ.

השר לפיד אמר כי ''כל נערה ונער בישראל שרוצים לגשת למבחן על מנת לקבל רישיון נהיגה צריכים לדעת שמהיום הם ישלמו הרבה פחות. הכנסת הטסטים לפיקוח תביא להוזלה של כ-50%, הוזלה משמעותית עבור תלמידי הנהיגה. המלחמה ביוקר המחיה היא משימתנו העיקרית ולא נהסס לנקוט בצעדים אשר לא נקטנו בעבר''.