נסיון התנקשות בליבה של ירושלים - תגובות

השר נפתלי בנט: נפל דבר בישראל. התנקשות בליבה של ירושלים בפעיל ציבור היא חציה של קו אדום מדם. סטרוק: הסתה וגימגום.

עוזי ברוך , ה' בחשון תשע"ה

זכה. יהודה גליק
זכה. יהודה גליק
Flash 90

בבית החולים שערי צדק בירושלים נאבקים הרופאים על חייו של יהודה גליק, יו"ר תנועת הליב"ה, שנורה ונפצע הערב קשה מאוד לאחר שמחבל ירה בפלג גופו העליון.

בשנים האחרונות עומד גליק בראש "הקרן למורשת הר הבית" שהוקמה על ידו. הוא חבר במפלגת הליכוד, ממקימי פורום "מנהיגות יהודה ושומרון" וחבר בפורום "חברי מרכז הליכוד יהודה ושומרון".

השר נפתלי בנט הגיב לפיגוע ואמר "נפל דבר בישראל. התנקשות בליבה של ירושלים בפעיל ציבור היא חציה של קו אדום מדם. ביטחון לא מביאים בדיבורים  אלא במעשים, ואני קורא לראש הממשלה להחזיר את ריבונות ישראל לבירתה ומיד״.

ח"כ מירי רגב, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, אמרה "ניסיון הרצח של יהודה גליק הערב במרכז ירושלים הוא עליית מדרגה בכל הקשור לביטחון האישי של אזרחים בירושלים. לא יכול לקרות מצב שבגלל שיהודי נלחם על דעותיו הוא ימצא את עצמו במציאות בה מנסים להתנקש בחייו. מי שלא יילחם על זכותם של היהודים לחיות בשקט ובבטחה בירושלים יקבל טרור פלסטיני רצחני בכל הארץ. ישראל צריכה להילחם ולגדוע את ידי המרצחים הטרוריסטים ושולחיהם. אני מאחלת ליהודה גליק רפואה שלמה".

ח"כ אורית סטרוק הגיבה לפיגוע בירושלים  "ההתנקשות המזעזעת בליבה של ירושלים היא תוצאת ההסתה המתמשכת של אבו מאזן מחד, והגמגום הישראלי בסוגיית הר הבית מאידך. אני קוראת לממשלה להבהיר שהטרור אינו משתלם, ולפתוח כבר השבוע את הר הבית לתפילת יהודים, ומתפללת לרפואתו והצלתו של יהודה גליק".

חבר הכנסת מוטי יוגב מסר, "ניסיון הרצח בלב ירושלים בירת ישראל של יהודה גליק פעיל זכויות האדם בהר הבית הוא מזעזע. מעבר לתגבור הכוחות הדבר מחייב ביצוע "חומת מגן" בירושלים למעצר כל ראשי ארגוני המחבלים וכמובן תפיסת המתנקש.

כמו כן יש לחזק את שליטת ישראל בהר הבית למנוע באופן נחרץ כל אלימות בהר ובכל מרחב ירושלים. באופן אישי איני מהעולים להר הבית מפאת קדושתו אך בהיבט הלאומי עלינו להבהיר ולהדגיש בפועל כי הר הבית בידינו. בתפילה לרפואה שלמה של הפצוע יהודה יהושוע בן ברנדה בתוך שאר חולי ישראל וביטחון ושלום לירושלים השלימה".

ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) אמר "אני קורא לממשלת ישראל להתעשת ולעצור את מחול השדים. לא יעלה על הדעת שמדינה תשלים עם טרור המשתולל בבירתה כעובדה מוגמרת. עם טרור נלחמים, לא משלימים. מתפלל לרפואתו של יהודה גליק בן ברנדה, איש אמת וירא אלוקים".

סגנית השר ציפי חוטובלי מסרה "אני מזועזעת מניסיון ההתנקשות ביהודה גליק, אדם טהור לב, לוחם אמת על זכותו של כל יהודי לעלות להר הבית. זאת חוליה נוספת בשרשרת הפיגועים שאינם מבחינים בין מבוגר לתינוקת. במטרה אחת, לחלק את ירושלים, ולהיאבק בשיבת ציון. אני קוראת לממשלה לפעול למען חופש התפילה והעלייה היהודית להר הבית, לב קיומנו היהודי".