''אין הבדל בין רצח רבין להתנקשות בגליק"

תנועת אריאל תשתתף בעצרת לזכר רבין בכיכר רבין, רק אם תושמע על הבמה אמירה משותפת נגד אלימות כלפי אישי ציבור - משני צדי המתרס.

עדו בן פורת , ו' בחשון תשע"ה

יהודה גליק
יהודה גליק
Flash 90

מזכ"ל תנועת הנוער 'אריאל', יוסי ורדי, קורא היום (ה') לתנועות הנוער לצאת באמירה משותפת נגד אלימות כלפי אישי ציבור, בעצרת תנועות הנוער לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, שתערך בכיכר רבין במוצאי שבת.

קריאתו של ורדי מגיעה על רקע ניסיון הרצח של יהודה גליק אמש סמוך למרכז מורשת מנחם בגין בירושלים.

”חשוב להבין שאלימות מכל סוג שהוא ומכל צד שתופעל – אלימות היא“, קרא ורדי, ”היא פוגעת בכולם. אם נגנה רק אלימות מסוג מסוים – סופה של האלימות שתצליח במשימתה לפעול נגדנו.

"הרעיון של גיוס כלל בני הנוער באמירה נגד אלימות ורצח הוא מבורך, אך עלינו להימנע מפוליטיקה. אין הבדל בין ניסיון ההתנקשות אמש בגליק, לבין הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין זיכרונו לברכה".

 בהנהלת תנועת הנוער 'אריאל' הודיעו כי הם יימנעו מהשתתפות בעצרת המתוכננת לכלל תנועות הנוער באם הדרישה לא תתקבל. לדברי גורמים בהנהלה, אם תנועות הנוער לא תקבלנה את ההחלטה לקרוא לאלימות מכל סוג שהיא וכלפי כל גורם במערכת הפוליטית והציבורית בישראל, הרי שאין לחניכי ’אריאל‘ מקום אמיתי להשתתף בעצרת.

”החלטה שכזו תבהיר כי מדובר בעצרת שרק מגנה אלימות מצד אחד של המפה הפוליטית ואין לנו מה לחפש בה“, נמסר מהתנועה, ”אנחנו מקווים שתנועות הנוער ינצלו את ההזדמנות לאחד את כולנו, חניכים ומדריכים, לקריאה משותפת נגד האלימות“.