יו"ר ועדת הכספים:
גפני וחבריו כפויי טובה

לאחר שהאשימו אותו כגונב כספים מישיבות חרדיות, ח"כ סלומינסקי מגיב. "לפיד שואל אותי כל הזמן למה אני עוזר להם אם הם מכפישים אותי".

בני טוקר , ז' בחשון תשע"ה

ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי
פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), מתייחס בערוץ 7 להאשמות החריפות שהטיחו בו השבוע ח"כ משה גפני (יהדות התורה) וח"כים נוספים, לפיהן הוא ''גונב כספים'' מהישיבות החרדיות.

"אני סברתי כל הזמן שצריך להכניס את החרדים לקואליציה אך הם לא רצו אותנו ולכן בחוסר ברירה הלכנו עם לפיד, הם לא השלימו עם זה שהם באופוזיציה ולכן הם כל הזמן מתקיפים".

לדבריו חברי כנסת חרדים מתחקים אחר חברי הכנסת מהשמאל רק כדי לקבל כותרות בתקשורת. "אמרתי להם כמה פעמים - 'אתם אנשי תורה, אל תגרמו לכזה חילול השם'. אבל הם רוצים לעשות בלאגן בכל מחיר, להראות שהם נלחמים".

סלומינסקי אומר כי הוצאתו של גפני השבוע מדיון הוועדה הייתה מחוסר ברירה, "הוא הפריע והפריע ולא יכולנו לנהל ככה את הוועדה, נתתי לו שלוש אזהרות והוא המשיך, אז הסדרן הוציא אותו".

ובאשר להאשמות נגדו, חבר הכנסת מהבית היהודי מבהיר כי הצליח להעלות את התקציב לישיבות. "זה נכון ששר האוצר הוריד את תקציב הישיבות ממיליארד ש"ח ל-400 מיליון ש''ח, אבל בזכותי זה עלה ל-600 מיליון ש''ח. הם כפויי טובה, לא יודעים לומר תודה.

"שר האוצר כל הזמן שואל אותי למה אני כל כך עוזר להם אם הם ככה מדברים עלי ומשמיצים אותי, אבל בשבילי עזרה לעולם התורה זה דבר חשוב", הוא מספר.

ח''כ סלומינסקי מתייחס גם להצהרה של שר האוצר לפיד השבוע, שלא יתן יד להעברת כספים לפיתוח כבישים ביהודה ושומרון. "צריכים לעשות ולא לדבר, מה שמגיע לתקשורת לצערי גורם לשמאל להתעורר. יש ביו"ש כבישים אדומים שטעונים שיפוץ, זה מגיע בדין למתנחלים ואני משוכנע שזה יטופל. לפעמים יש ניסיונות לכיפוף ידיים אבל גם אנחנו יכולים לכופף לצד השני שזקוק לנו, לא פחות".