כבל: "גוש מרכז-שמאל לבלימת נתניהו"

"עיסאוויה ובית חנינא אינם באמת חלק מירושלים", טען ח"כ איתן כבל, "בטווח הארוך האינטרס המובהק של ישראל הוא להעבירם לפלסטינים".

חיים לב , ח' בחשון תשע"ה

איתן כבל
איתן כבל
פלאש 90

יו״ר סיעת העבודה, ח״כ איתן כבל, העריך כי לקראת הבחירות הבאות המפה הפוליטית תשתנה וכי הוא אינו פוסל איחוד של מפלגות המרכז-שמאל כדי ליצור גוש חוסם לבנימין נתניהו שירצה לכבוש את ראשות הממשלה לקדנציה רביעית.

באירוע ״שבתרבות״ ברמת ישי התייחס כבל גם למצב הביטחוני הנפיץ בירושלים וטען כי שכונות דוגמת "בית חנינא" אינן חלק מהעיר.

״ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל וכזו היא תישאר בכל הסדר עתידי, אולם כפרים פלסטיניים כדוגמת עיסאוויה ובית חנינא אינם באמת חלק מהעיר, ובטווח הארוך האינטרס המובהק של ישראל הוא להעבירם לשליטת הפלסטינים״.

בנוגע להסדר הפרישה של עופר עיני מההסתדרות המוערך בכ-3.5 מיליון שקלים, אמר כבל כי ״כספי החברים בהסתדרות אינם קופה פרטית של איש ואינני מתכוון לוותר לו על אף שקל מעבר למה שמגיע לו. גם כשהתמודדתי מול עיני על ראשות ההסתדרות והזהרתי מפני הנורמות הפסולות שלו, לא האמנתי שהדברים יגיעו לכדי כך״.

בדבריו התייחס לעתידו של ח"כ בן אליעזר ואמר כי להערכתו בן אליעזר צפוי לסיים את כהונתו בכנסת במושב החורף הקרוב. "דני עטר יכול להתחמם על הקו", הוסיף בהתייחסו למועמד ה-16 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת.