"קול ברמה" משיבה מלחמה

בעקבות ההתקפות נגד תחנת הרדיו הוחלט כי עד להודעה חדשה לא ישודר שיעורו של הרב יוסף. "מתקפה ברוטאלית המאיימת על עצמאותנו".

ישי קרוב , ח' בחשון תשע"ה

קול ברמה
קול ברמה
אתר הרדיו

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" לא נשארה חייבת.

בעקבות המתקפות החריפות שעברה תחנת הרדיו לאחרונה, בהם דברים שנאמרו על ידי ראש מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, החליטו בתחנה להפסיק את השידור החי של שיעורו השבועי של הרב יצחק יוסף.

נציין כי מזה שנים העבירה תחנת הרדיו בשידור ישיר את שיעורו השבועי של הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף זצ"ל ולאחר מכן המשיכה להעביר את שיעורו של בנו הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

במקום שיעורו של הרב יצחק יוסף, יועברו שיעוריו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל כפי ששמורים בארכיון "קול ברמה", תחת הכותרת "מתגעגעים למרן". עם זאת, שיעורו של המקובל הרב בניהו שמואלי, המעביר את שיחתו לפני שיעורו של הרב יוסף, יועבר כרגיל.

נזכיר כי בשבוע שעבר תקף הרב שלום כהן את התחנה ואמר כי הרדיו 'מקלקל' את הציבור החרדי. "קול ברמה? קול ברמה נשמע ביללה", אמר הרב, והוסיף כי "הרדיו הזה מקלקל אותנו". לאחר מכן שאל את הרב הראשי הספרדי הרב יצחק יוסף שישב לצידו "זה נכון"? והלה הנהן בראשו ואמר כי "זה נכון".

בתגובה הפסיקו ברדיו את העברת השידור החי והושמעו תשדירים בהם נשמע הרב עובדיה יוסף זצ"ל מברך את מאזיני 'קול ברמה'. לדברי השדרן התורן, הרדיו הוקם בהוראתו של הרב עובדיה יוסף.

מרדיו קול ברמה נמסר לערוץ 7 כי "לצערנו הרב, בשבועיים האחרונים עוברת התחנה מתקפה ברוטאלית המאיימת על עצמאותה והעמדת טובת הציבור לנגד עיניה וזאת מצד גורמים אינטרסנטיים תוך כדי שרבוב שקרים וחצאי אמיתות ומסירתם באופן שאינו הגון לגדולי הדור".

"התחנה שהוקמה על ידי מרן זצוק"ל קבעה לעצמה כי בשום צורה ואופן היא לא תאפשר פגיעה בכבודה של אף דמות תורנית וכך היא תנהג גם בעתיד. יחד עם זאת נוכח האירועים האחרונים וחוות דעת הן מצד גדולי תורה איתם מתייעצת התחנה, הן מצד הרשות השנייה והן מצד מומחים משפטיים מחוייבת התחנה בשקילת צעדיה בכובד ראש ובאחריות וכך בכוונתה לעשות בזמן הקרוב".