"לפטר את מנהל תיכונט לאלתר"

מנכ"ל זהות, איתי גרנק, שלח הבוקר מכתב חריף לראש עיריית ת"א, בעקבות החלטת מנהל תיכון תיכונט בתל אביב שלא להתקין מזוזות.

שלמה פיוטרקובסקי , ט' בחשון תשע"ה

מזוזות
מזוזות
פלאש 90

מנכ''ל ''זהות'' איתי גרנק, תושב תל אביב יפו ופעיל חברתי בעיר, פנה במכתב תקיף לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בעקבות החלטתו של מנהל בית הספר תיכונט בעיר, רם כהן, שלא להציב מזוזות במשקופי הדלתות של כיתות הלימוד.

"אין זה מתקבל על הדעת, שמנהל מוסד חינוכי ממשלתי הממומן על ידי משרד החינוך מכספי הציבור ותלמידיו יהודים, יקבל החלטה שאין בה אלא פגיעה במורשתם של מרבית תושבי מדינת ישראל שכן, בדומה לטקסי המילה, לחגים ומורשת יהודית קיים קונצנזוס רחב שנוגע לכל הגוונים באוכלוסייה", כתב גרנק.

"הדבר נכון גם במידה ותלמידיו של בית הספר אינם נמנים עם ציבור חובשי הכיפות, כפי שמעידה יציאתם של הורי בית הספר כנגד ההחלטה", הוסיף גרנק וציין, כי "אנו חיים במדינה בה קיימים חופש דת ועידוד לפלורליזם וריבוי דעות, אולם, לצערנו, יש מי שמבקשים לשמור זכויות חשובות אלה לחלקים מסוימים באוכלוסייה בלבד".

גרנק, המשמש גם כפעיל חברתי ביפו ובתל אביב ובנוסף מכהן כחבר המועצה הדתית בעיר, אף התייחס לכך שבחג הקורבן האחרון התלמידים סיימו מוקדם מהרגיל וציין "בעוד שבחר מר כהן לכבד את זכותם של מוריו המוסלמים במהלך חג הקורבן בכך שסיים את הלימודים בשעה מוקדמת יותר, על אף שלא קיים במוסד ולו תלמיד מוסלמי אחד, הוא לא העניק  את אותו הכבוד לתלמידי בית הספר היהודים בהחלטתו לעניין המזוזות".

גרנק מדגיש בסוף המכתב, לאור חומרת הדברים, כי "אני קורא לך לפטר את מר כהן לאלתר או לכל הפחות להזמינו לשימוע משמעתי".