"נדרתי נדר בברית של בני"

בטקס פרידה לכבודו במודיעין עילית חשף השר גדעון סער שהחל לשמור שבת מאז הולדת בנו דוד. ואיך זה השפיע על משחק של ריאל מדריד?

ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ה

גדעון סער
גדעון סער
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

באדיבות סיוון רהב מאיר, חדשות ערוץ 2

שר הפנים הפורש, גדעון סער (הליכוד), סיפר באירוע פרידה שנערך לכבודו במודיעין עילית על תהליך התחזקותו הרוחנית מאז לידת בנו דוד.

"אמרתם שאתם עצובים שאני מסיים את תפקידי, אבל אני ממש לא עצוב", אמר לנוכחים. "האם אתה מסיים את זה אהוד על הציבור, מקובל על הציבור, בשיא הכוח - או שהציבור שולח אותך הביתה? הרבה יותר הגיונית בעיני הדרך הראשונה. אני מרגיש, ברוך השם, שאני עושה את זה ברגע הנכון".

השר סער הודה כי הוא אינו שומר תרי"ג מצוות וגילה "אני שומר שבת מאז שנולד בני, דוד. זה נדר שנדרתי במעמד של הברית".

הוא מציג את החלטתו כמהלך נכון ומתאר כי לא מדובר בהחלטה פשוטה. "כל הסביבה שלי היא לא סביבה ששומרת שבת", אמר. "אף על פי כן אני חושב שבכל הקריטריונים קיבלתי את ההחלטה הנכונה".

"אני ידוע כאוהד של אלופת אירופה, ריאל מדריד", גילה סער. "לקראת ה-משחק שאמור היה להתקיים בין ריאל מדריד לברצלונה, הזמין אותי נשיא המועדון של ריאל מדריד. אחרי שכבר הגעתי לספרד התברר לי שהמשחק יהיה בשבת. התקשרתי לחבר טוב שלי בארץ, יהודי דתי.

"אמרתי לו 'תראה, כך וכך העניין. לפני שאני מתקשר לרב, מה אתה אומר?', והוא אמר לי 'תראה, אתה הולך ברגל? המלון קרוב למגרש? על המגרש לא משחקים יהודים? אני חושב שמבחינה הלכתית זה בסדר'. אז התחלנו לדבר על עניין של כבוד השבת. בסופו של דבר הגענו למסקנה שמבחינת כבוד השבת - אי אפשר ללכת למשחק, ובאמת לא הלכתי למשחק".