סדרת חינוך לפוליטיקאים בבתי המשפט

"יש פוליטיקאים שהפכו את התחום האפור למקצוע. הציבור צריך לא לבחור בהם", אמרה שרת המשפטים בכנס אלי הורביץ.

ידידיה בן אור , י' בחשון תשע"ה

ציפי לבני
ציפי לבני
צילום: פלאש 90

שרת המשפטים ציפי לבני התייחסה הבוקר (שני) בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה של המכון הישראלי לדמוקרטיה על תחילת עדותה של שולה זקן נגד אהוד אולמרט.

"פוליטיקאים עוברים סדרת חינוך בבתי המשפט, כולל היום, וזה תהליך ניקוי מאד מאד חשוב", אמרה לבני.

לבני נאמה בכנס, במושב שעסק בנושא "שחיתות חוקית", ואמרה כי "יש פוליטיקאים שהפכו את התחום האפור למקצוע. הציבור צריך לא לבחור בהם" .

במושב השתתפו גם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומבקר המדינה יוסף שפירא.

התובע במשפט אולמרט חוקר הבוקר את שולה זקן, מזכירתו ואשת סודו לשעבר של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, חקירה העלולה להפליל את אולמרט גם בסעיפים מהם זוכה בעבר.

לצורך עדותה בבית המשפט בירושלים הובאה זקן מהכלא בו היא מרצה עונש של 11 עונשי מאסר על עבירות של נטילת שוחד, עבירות בהן הורשעה בהסדר טיעון. במהלך העדות נחשפות לראשונה הקלטות של שיחות שערכה זקן עם אולמרט, ומהן עולה לכאורה תמונה שונה מזו שהצטיירה בהכרעת הדין בה זוכה אולמרט מהחלק שיוחס לו בפרשת טלנסקי.

באחת ההקלטות נשמע אולמרט אומר לזקן, "אני אומר לך רק דבר אחד: קחי עלייך, עזבי אותי... אני לא מבקש ממך שתודי בשום דבר, אני לא מבקש ממך שתעשי משהו שיזיק לך, אבל את צריכה להבין דבר אחד, ברגע שייצא שאני נתתי לך או כסף מזומן - 30 אלף דולר - או ברגע שייצא שאני ידעתי ממך שדכנר נותן תרומה, פירושו של דבר שאני שותף לשוחד. נקודה. זה הכל. אם את קיבלת לידייך ולא סיפרת לי, איזו עבירה את עשית? אבל ברגע שאני ידעתי את העניין הזה - זה כל מה שהם רוצים, ואת צריכה להבין את זה".