"שר האוצר משחק מונופול"

בדיון סוער בועדת הכלכלה של הכנסת תקפו הח"כים את היוזמה להעברת מפעל אוסם החדש מקרית מלאכי לערד.

חזקי ברוך , י' בחשון תשע"ה

תושבים מערד מפגינים. ארכיון
תושבים מערד מפגינים. ארכיון
פלאש 90

וועדת הכלכלה דנה כעת בעניין העיר ערד, והקשיים למפעלים במקום בעקבות העיכוב בפריסה הארצית של המערכת להולכת הגז הטבעי.

ח"כ שקד ציינה כי "מדינת ישראל מתנהלת כמו פולישוק בעניין הגז. מזה כשנה ח"כ ברוורמן ואני מנסים לשחרר פלונטר רגולטורי שקיים בין משרד התחבורה לבין משרד האנרגיה על מנת שיהיה ניתן להעביר גז במשאיות לערד עד שצינור הגז יהיה מוכן. זה יכול לחסוך 3 מיליון שח בשנה והסבך הרגולטורי הזה מונע מזה לקרות. יש בעיה גדולה שנוצרה בשנים האחרונות שבכל נושא עוסקים כמה משרדים , זה מסורבל ותוקע את המדינה".

בעניין המפעלים בעיר אמרה שקד, "לא הצלחתי להבין האם החלטת האוצר היא להעביר את מפעל אסם מקרית מלאכי, שהיא עיר במצב סוציו אקונומי נמוך יותר לערד כי זה פופולרי? אנשי קריית מלאכי כמעט קבלו התקף לב כששמעו על זה. האם המפעל בקריית מלאכי לא יכול להתרחב בקריית מלאכי?".

ח"כ יעקב אשר הוסיף, כי "לכל עיר יש את באר הנפט שלה ולכן חובת הממשלה לעזור לראשי ערים לממש את הפוטנציאל. הצורה שמתנהלת הממשלה זו חרפה כי לא יעלה על הדעת ששר הכלכלה יחפש למצוא פתרון מידי לעובדי מפעל הטקסטיל בערד הנמצא בהליך סגירה ואילו שר האוצר סוגר עם ראשי חברת אסם על העתקת מפעל מקרית מלאכי לערד מבלי לתת את הדעת על האבטלה שתיווצר בקרית מלאכי בעקבות מהלך זה".

"נראה כי שר האוצר משחק מונופול עם מפעלים בדרום ופקידי האוצר נשלחים לחזית כדי להסביר את מהלכיו של השר הממונה עליהם בנושאים ששמעו על כך רק באמצעות התקשורת. ניהול משברים כלכלים ותעסוקתיים הם לא משחק ילדים", סיכם ח"כ אשר.