וורצמן התערב: הילדה הנכה תגיע במהירות לגן

ציון בת ה-3.5 נסעה שעות בכל יום בהסעה מאספת מאלון-מורה לגן בירושלים. בזכות התערבותו של סגן שר החינוך היא תזכה להסעת יחיד ישירה.

עדו בן פורת , י' בחשון תשע"ה

ציון בהסעה
ציון בהסעה
ועד מתיישבי השומרון

הילדה ציון הורנשטיין בת ה-3.5 מאלון מורה סובלת ממחלה נדירה שבעקבותיה היא אינה יכולה ללכת ונזקקת על פי החוק להסעה מיוחדת לגן בו היא לומדת, בירושלים.

בעקבות המרחק הרב מאלון מורה לירושלים, ציון נאלצה לנסוע בכל יום מעל לשעתיים בהסעה מאספת כדי להגיע לגן המיוחד.

בהתערבותו של סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי), כונסה ועדה מיוחדת במשרד החינוך אשר אישרה לציון הסעת יחיד ישירות לירושלים, מבלי להיטלטל בדרכים זמן רב כפי שהיה עד כה. 

״מתוך דאגה אמיתית לכך שציון תוכל לקבל את החינוך הטוב ביותר תוך התחשבות מרבית במצבה הבריאותי והרצון שתמשיך ללמוד בסביבה החינוכית המוכרת לה, הצלחנו באופן מיוחד לארגן לציון הסעה יחידנית לגן השיקומי בירושלים שתחל לפעול בימים הקרובים", אמר סגן השר וורצמן.

הוא הוסיף כי "תפקידנו הוא לדאוג לכך שלכל ילד וילדה תינתן האפשרות להתפתח וללמוד כראוי". סגן השר וורצמן הדגיש כי ״כל ילד הוא עולם מלא ואנו במשרד החינוך נבחנים דווקא בדאגה לפרט והקשבה אמיתית לכל אחד ואחת״.

בוועד מתיישבי השומרון, שם החלו במאבק עבור ציון הקטנה, מברכים על החלטת משרד החינוך לאשר עבורה הסעה ישירה. "אין כמו לדעת שמאבק כה חשוב הסתיים לטובה", הוסיפו.