הושקה אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל

65 שנה לאחר הקמת ארגון נכי צה"ל, הושקה אגודת הידידים של הארגון בישראל. ראש הממשלה: "אתם פשוט עושים את הדבר הנכון".

קובי פינקלר , י' בחשון תשע"ה

יעלון וגלנט, הערב
יעלון וגלנט, הערב
צילום: אלון בסון - משרד הביטחון

בבית הלוחם בתל אביב הושקה הערב (שני) באופן רשמי אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל בישראל, במעמד שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

אגודת הידידים, בראשה עומד בהתנדבות האלוף (מיל') יואב גלנט, הוקמה מתוך מטרה להעמיק את המודעות והמחויבות של הציבור הישראלי לתהליך השיקום של פצועי ונכי צה"ל ולגייס משאבים ותרומות לטובת תכניות ומיזמים לתהליך השיקום של פצועי ונכי צה"ל.

האגודה החלה לפעול בחודשים האחרונים וחרטה על דגל את ערכי הנתינה והמופת - מהחברה לנכי צה"ל ובכיוון ההפוך מנכי צה"ל בחזרה לחברה. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיגר ברכה מוקלטת: "אין מטרה ראויה מזאת", אמר, "החובה שלנו היא לעשות הכל למען נכי צה"ל שהקריבו את בריאותם וגופם כד להגן על מדינת ישראל". עוד אמר נתניהו כי עוצמת ההזדהות בישראל על החיילים שנפלו וכן עם אלה שצריכים לשאת את מחיר המלחמות היא "כל כך עמוקה ושורשית, כל כך נוגעת למסד הקיום שלנו. ההזדהות שאתם מגלים רחבה מאוד בעם. לכן אני רוצה לברך אתכם עלך המאמץ, אני תומך בזה, כל אזרחי המדינה תומכים בזה כי אתם פשוט עושים את הדבר הנכון".

שר הביטחון יעלון ברך את גלנט "על נטילת ההובלה כיושב ראש אגודת הידידים. יש בכך אמירה מוסרית וחוב ערכי שלנו כחברה לפצועי צה"ל.

"כמי שחי את הנושא ומלווה את פצועי צה"ל ומשפחותיהם עוד בהיותי במדים, אני שמח לפגוש את מי שפגשתי במחלקת טיפול נמרץ, ולאחר חודשים או שנים ראינו שהרוח ניצחה את הגוף. ולמרות שהגוף אינו שלם, מוציאים פצועי צה"ל את המיטב", סיפר.

במהלך האירוע הוחשך האולם. "זאת לא הפסקת חשמל", אמר יהודה פרסי, לוחם חטיבת גבעתי, שנפצע קשה ואיבד את מאור עיניו בתקרית סמוך לגדר במערכת ברצועת עזה ב-2012, "זו אותה המציאות שהתעוררתי אליה לפני שנתיים. הבית הזה, בית הלוחם זה הכל בשבילי ועבור חברים שלי שנפצעו. תודה שאתם עושים הכל כדי שהחיוך לא ירד לנו מהפנים".

יו"ר אגודת הידידים בישראל, האלוף (מיל') יואב גלנט, אמר "רעי הלוחמים, נכי צה״ל, יצאתם למשימותיכם במדי צה״ל ובשליחותו של עם ישראל, אנו המשתתפים באירוע זה מייצגים את אהבתם ואת מחויבותם של אזרחי ישראל ובני העם היהודי החבים לכם כה הרבה, ובשמם אומר לכם: אתם לא לבד - אנחנו איתכם. או כדברי הסיסמא אותה אימצנו לאחרונה – 'חזקים ביחד'".

באירוע הוצג פרויקט הדגל של אגודת הידידים ישראל לשנת 2015: במסגרתו יעברו כ-30 פצועי ונכי "צוק איתן" יחד עם נפגעי מערכות אחרות, חווית שיקום מעצימה, אישית וחברתית, ששיאה מסע להודו בליווי אנשי מקצוע ונכים ותיקים אשר ישמשו להם כחונכים.

התהליך כולו והטיול בסופו – יעניקו לחיילים הצעירים תעצומות נפש אדירות להמשך המסע הפרטי שלהם בחזרה למסלול החיים. חברת אל על הודיעה כי תסייע בהטסת המשלחת והציוד החריג להודו.

בסיום הערב חולקה למשתתפים דיסקית נחושת עם סיסמת אגודת הידידים: "חזקים. יחד"  והכיתוב "זה הסיפור של כולנו" המסמל יותר מכל כי הסיפור האישי של נכי צה"ל משותף לכלל הציבור הישראלי.