גפני: גיור הם רוצים? הם רוצים ג'ובים!

במהלך דיון בהצעת אי אמון תקף ח"כ גפני את הממשלה. "הצביעות זועקת לשמיים; מבקשים לקעקע את היהדות בשם הג'ובים".

חיים לב , י"א בחשון תשע"ה

זועם במליאה. גפני
זועם במליאה. גפני
יונתן סנדל. פלאש 90

במהלך דיון בהצעת אי אימון שהגישו סיעות האופוזיציה במליאת הכנסת, פתח ח"כ גפני במתקפה חריפה נגד הממשלה תוך שהוא ממקד את דברי הביקורת על הצעת הגיור שאושרה בתחילת השבוע בממשלה.

"שמעתי היום שאמר הראשון-לציון, הרב הראשי לישראל, שבאו אליו ואמרו לו שאם הרב סתיו יקבל היתר לגיור, ועוד איזה רב, הרב של אפרת – מוותרים על החלטת הממשלה. זאת אומרת, כמו שצפינו כל הזמן, הכול מסחרה. אף אחד, דרך אגב, לא הכחיש את זה", אמר.

לדבריו, מדובר בצביעות הזועקת לשמיים. "יושבים פה חברי כנסת כאלה, שבלהט מדברים על הגיור, שצריך לקרב ולעשות – מה לקרב ולעשות? פשוט הצביעות פה עולה לשמיים. הרי מי עוסק היום בגיור במדינת ישראל? הציונות הדתית. מי זה רשות הגיור? מי? החרדים של מאה שערים? מי אחראי על זה? הציונות הדתית. מאור פנים הם מבקשים. מבקשים לקעקע את כל הנושא של יהדות, זה הנושא, אבל לא הראשון – הראשון זה הג'ובים. לתת לרב סתיו ג'וב. אז אל מי הם באים בטענות שלא מגיירים?

בהמשך דיבר גפני על הנזק העצום שעלול חוק הגיור לחולל. "נניח לעניין הזה, אנחנו עוד נעשה מחאות גדולות על הנושא של הגיור, בגלל שזה בבת עינו של העם היהודי. המשמעות של העניין זה נזק בל-יתואר לילדים של המתגיירים האלה, בגלל שהם יהפכו להיות משהו סוג ג', ד', ה'. הרי כל אחד שירצה קשר עם יהודי, אז הוא יבדוק: אם הוא יתגייר שם אצל הרב של עין כמונים, שבנט יחד עם ציפי לבני סידר שהוא יגייר, אז לא יתייחסו אליו כמו אל יהודי, ואותו ילד יבוא בטענות".