"המרכז-שמאל חלול אידיאולוגית"

יובל דיסקין מסביר הבוקר את החלטתו שלא להיכנס לזירה הפוליטית. "אין מנהיגות אמיתית, המוכנה לשים את האגו שלה בצד".

אורלי הררי , י"א בחשון תשע"ה

יובל דיסקין
יובל דיסקין
מרים אלסטר, פלאש 90

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, מסביר הבוקר (שלישי) את החלטתו שלא להיכנס לפוליטיקה. 

אמש, נזכיר, בשיחה עם חברי קיבוץ בארי בעוטף עזה הודיע דיסקין "אני לא נכנס לפוליטיקה ולא אתמודד בבחירות הקרובות". בנוסף מתח ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי אינו לא עושה דבר על מנת לקדם את פתרון שתי המדינות.

"מדוע הכרזתי אתמול שלא אצטרף לאף מפלגה ולא אתמודד בבחירות בשנה הקרובה?", כתב הבוקר דיסקין בדף הפייסבוק שלו, "הבעיה של המרכז – שמאל הציוני במדינת ישראל היא שהוא חלול ברובו אידיאולוגית, שאין לו מנוע צמיחה חינוכי שיכול לעורר את הציבור ובעיקר את הצעירים הרבים 'חסרי המנוח' המחפשים את הדרך לשנות, ואין לו מנהיגות אמיתית, המוכנה לשים את האגו שלה בצד מתוך ראיית המטרה ארוכת הטווח להחזיר את מדינת ישראל להיות מבוססת על חמישה יסודות ברורים.

"חזקה, נועזת ונחושה מאוד ביטחונית, חותרת במלוא מאודה לשלום אזורי, מעדיפה את טובת הרבים על פני עושרם של המעטים, צודקת ורחומה חברתית, לגיטימית ומקובלת בעולם".

דיסקין טען כי ''עדיף לבנות תשתית נכונה אידיאולוגית, מנהיגות של ממש, תכנית פעולה אופרטיבית, לאחד כוחות ובעיקר - ולהחזיר את האמון ביכולת לחולל שינוי. הגיעה העת להפסיק להתנצל ולגמגם כשאנו רוצים להחזיר את המדינה לדרך הנכונה.'' 

ראש השב"כ לשעבר הוסיף כי יש לרתום את ''חוסר השקט'' של רבים שמאסו בהתנהלות השלטון, כלשונו. "איני מאמין בקיצורי דרך בשום תחום בחיים. למדתי כי רק פעולה יסודית, תשתיתית, משולבת באמונה בצדקת הדרך והתמדה מחוללים שינוי של ממש - וכך אעשה", הבטיח.