צה"ל חוזר לתרום מזון לנזקקים

כמויות גדולות של מזון מחדרי האוכל הצבאיים לא ימצאו עצמן בפחי הזבל וייתרמו לארגוני צדקה. ההליך הופסק בעבר בשל סכנות תברואה.

אתר צה"ל , י"א בחשון תשע"ה

חדר אוכל צבאי. ארכיון
חדר אוכל צבאי. ארכיון
דובר צה"ל

צה"ל חוזר לתרום מזון לנזקקים, זאת לאחר שהוחלט להפסיק את תרומות עודפי המזון ממטבחי צה"ל בשל סיכונים תברואתיים לפני ארבע שנים. ההליך החל כניסיוני בערב פסח האחרון, ולקראת ראש השנה הפך לקבוע.

כבר בימים אלה יותר מ-15,000 מנות מעודפי מזון עושות את דרכן מבסיסי צה"ל לארגוני הצדקה מדי חודש, והכמויות צפויות רק לגדול. "הצבנו לעצמנו יעד להגדיל את מספר היחידות התורמות והעמותות המקבלות עד ראש השנה", גילה מפקד מרכז המזון, אל"ם אבי הראל.

בתקופת החגים, יצא אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בקול קורא המבקש מהעמותות להגיש בקשות לתרומה. "הרעיון הוא ליצור חלון זמן של חודש בכל שנה", הסבירה ראש מדור תזונה, רס"ן יפית אדרי. "בפרק הזמן הזה יכלו העמותות העומדות בדרישות לפנות אלינו, כך שנוכל לספק להם את האוכל באופן רציף".

"הרעיון הוא בעצם לנצל את עודפי המזון שנותרו בבסיסים ולהעבירם לתרומה, כך שמישהו יוכל ליהנות מהם", הדגיש אל"ם הראל. "אנחנו מתכננים את התרומות לפי מרחב גיאוגרפי, ובכך מתאימים את הבסיס לעמותה".