כבאי נהרג בדליפת אמוניה

כבאי נהרג ו-20 בני אדם נפגעו, בהם אחד במצב בינוני מדליפת אמוניה באזור התעשייה עמק חפר. אלפי תושבים הונחו להסתגר בבתיהם.

עדו בן פורת , י"ג בחשון תשע"ה | עודכן: 01:56

הערכת מצבף הערב
הערכת מצבף הערב
צילום:

כבאי נהרג וכ-20 בני אדם נפגעו מדליפת כמות גדולה של אמוניה במפעל "הוד חפר" שבאזור התעשייה עמק חפר.

הכבאי שנהרג הוא סאמֶר עָסלִי, בן 37 מכפר קרע. במשך שעות אחדות הוגדר הכבאי כנעדר, לאחר שאבד עמו הקשר, אולם סמוך לשעה 23:00 הוא אותר ללא רוח חיים וחולץ על ידי הכוחות בשטח.

13 כבאים אחרים נזקקו לטיפול רפואי. בסך-הכול אושפזו בבתי החולים הלל יפה ולניאדו 16 בני-אדם, אחד מהם במצב בינוני והשאר במצב קל. ארבעה נפגעים אחרים טופלו בשטח.

תושבי היישובים באזור התבקשו להישאר בבתיהם, אך הורשו לחזור לשגרה סמוך לשעה 00:30.

מחקירה ראשונית עולה כי במהלך העבודות במפעל נפגע מיכל של 60 טון ובו החומר המסוכן. צוותי הכיבוי מעריכים כי מדובר בדליפה של כשמונה טונות של אמוניה.

אזרחים ברדיוס של שלושה קילומטרים ממקום הדליפה פונו על ידי המשטרה, שקראה לתושבי גאולי תימן, חיבת ציון, כפר הרא"ה, בית חזון, חרב לאת, מבואות ים ומכמורת להסתגר בבתיהם, לסגור חלונות ודלתות ולכבות מזגנים. התנועה בכביש 4 נחסמה מצומת הרא"ה לכיוון צפון. התנועה מכביש 9 מופנית לכביש 6. 

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לאזור וקיים הערכת מצב יחד עם מפקד מחוז המרכז ניצב מוטי כהן ומפקד מרחב שרון תת-ניצב קובי שבתאי, שחוששים שהסדק במכל שנבקע יגדל.

"אנחנו נמצאים כרגע בעיצומו של אירוע די מורכב", אמר אהרונוביץ', "כרגע השטח נקי ואין אנשים חוץ מאנשי המקצוע שנמצאים בתוך המפעל עצמו ומנסים להגיע למקורה. אחרי מקרה כזה יוקם צוות חקירה גם של המשטרה וגם של כיבוי אש". צוותים רבים של מגן דוד אדום נמצאים באזור התעשייה.טוען....