גל טרור בישראל

אם ל-5 נקלעה למתקפת אבנים ובקת"בים בשומרון - וניצלה בנס. בטייבה ערבים שרפו רכב ישראלי לאחר שהוציאו ממנו את הנהג.

עדו בן פורת , ט"ז בחשון תשע"ה

טרור אבנים
טרור אבנים
צילום: אגף ביטחון - מוא"ז שומרון

התפרעויות ברחבי הארץ: בקבוקי תבערה ואבנים נזרקו הערב (ראשון) לעבר רות שפירא, אם לחמישה שהייתה בדרכה לביתה, בין מעלה שומרון לאל-מתן.

"ברור לי שאותם אנשים שניסו לרצוח אותי הערב לא ישלמו את המחיר", אמרה שפירא. "במדינת ישראל ניסיון לרצח, בטח בעזרת בקבוקי תבערה או אבנים נחשב לסוג של בדיחה".

שפירא הדגישה כי אירע לה נס גלוי, כלשונה. היא תכננה לנסוע עם בתה אך התחרטה ברגע האחרון. בקבוק התבערה פגע במכסה המנוע ומושב הילדה התמלא בזכוכיות.

גם בשעות האחרונות נמשכות התפרעויות הערבים ברחבי הארץ. ישראלי שהגיע עם רכבו לגשר טייבה נעצר על ידי ערביי המקום ששרפו את הרכב לאחר שהוציאו ממנו את הנהג. אחד התושבים הסיע את הישראלי והביא אותו לשוטרים שהיו באזור. המשטרה פתח בחקירה.

באום אל פחם נעצרו ארבעה ערבים, בהם בן 19 ובן 12, שיידו אבנים לעבר רכבים בכביש 65 במהלך עצרת מחאה בכיכר המשטרה בעיר, בהשתתפות כ-100 מפגינים.

בירושלים נפצע באורח קל גבר בן 36 מיידויי אבנים לעבר הרכב בו נסע סמוך לצומת נווה יעקב. חובשי מד''א העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בעיר. אבנים הושלכו גם לעבר הרכבת הקלה באזור בית חנינא, איש לא נפגע. נגרם נזק לקרון.

שני יהודים שנכנסו עם רכבם לרכוש כיור בשכונת בית חנינא, נפגעו מאבנים באורח קל. אחד מהם נזקק לטיפול רפואי ופונה לבית החולים שערי צדק. המשטרה פתחה בסריקות לאיתור חשודים. בא-טור השליעו עשרות ערבים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוח משטרה ומג"ב. איש לא נפגע. המתפרעים פוזרו תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

בשעות אחר הצהריים, ערבים השליכו אבנים לעבר אוטובוס שנסע בכביש 1, סמוך למחלף אבו גוש. אין נפגעים ולא נגרם נזק, כוח משטרה החל בסריקות אחר חשוד שנראה נמלט מהזירה. 

מהומות בכפר כנא