תיירת מארה"ב ננשכה על ידי זאב בתל דן

התיירת סיפרה כי במהלך הדרכה של קבוצת תיירים, הגיח לפתע הזאב מהסבך, זינק לעברה ונשך בזרועה. היא קיבלה חיסון נגד מחלת הכלבת.

אורלי הררי , י"ח בחשון תשע"ה

הזאב הנושך בשמורת תל דן
הזאב הנושך בשמורת תל דן
צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הגיעה בצהריים (שלישי) בליווי בעלה תיירת מארצות הברית, בשנות ה-40 לחייה, שננשכה בזרוע ימין על ידי זאב במהלך טיול בתל דן.

התיירת סיפרה לצוות הרפואי, כי במהלך הדרכה של קבוצת תיירים, הגיח לפתע הזאב מהסבך, זינק לעברה ונשך בזרועה. לאחר מכן התיישב הזאב תחת עץ סמוך, טרם נמלט מהאזור.

בחדר המיון ניקו הרופאים את הפצע, תפרו וחבשו אותו וכן נתנו לתיירת חיסון נגד מחלת הכלבת.

ד"ר חוסיין עאמר, מנהל המיון במרכז הרפואי זיו מספר, כי התיירת ובעלה הגיעו למרכז הרפואי זיו לאחר שקיבלו טיפול ראשוני בלשכת הבריאות בצפת.

"התיירת ובעלה הגיעו כאשר הם נסערים מהאירוע הטראומתי. נשיכת הזאב הותירה חתך עמוק בזרועה של התיירת וצוות חדר המיון שטיפל בה דאג להרגיע אותה, לתפור ולחטא את הפצע וכמובן לתת לה חיסון נגד כלבת. לאחר הטיפול שחררנו את התיירת כאשר היא מחוייכת ובמצב רוח טוב ואנו מקווים, כי תהנה מהמשך הטיול בארץ", אמר ד"ר עאמר.

ממשרד הבריאות נמסר כי התקבל היום דיווח על זאב שנשך בני אדם בתל דן ובשביל ישראל בגליל העליון. הזאב נורה ונשלח לבדיקה.

"בשלב זה ידוע על 3 בני אדם שבאו במגע מסכן עם הזאב שהופנו לקבלת טיפול מונע נגד כלבת. ממשיכים בביצוע הבדיקה לווידוא שאותרו כל הנפגעים", נמסר.

במשרד מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 28.10 ועד 11.11 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו.