בוטל אירוע הזריעה בעיצומה של השמיטה

קדושת השבת ודיני השמיטה לא מנעו תכנון של אירוע זריעה המוני בפארק אריאל שרון בשבת הקרובה. בהתערבות סגן שר הדתות בוטל האירוע.

שמעון כהן , כ' בחשון תשע"ה

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
פלאש 90

בעקבות פנייה והתערבות של סגן שר הדתות, חבר הכנסת הרב אלי בן דהן, בוטל אירוע זריעה שתוכנן להתקיים ביום השבת הקרוב בפארק אריאל שרון (חירייה).

על דבר האירוע המתוכנן נודע לערוץ 7 בסוף השבוע האחרון עם שליחתן של הזמנות לאירוע הזריעה המתוכנן, אירוע המתעלם הן מקדושת השבת והן משנת השמיטה שהחלה זה מכבר ואף על פי כן אמור היה להתרחש באתר ציבורי.

לאחר הגעת המידע הרלוונטי הועברה שאילתא ללשכתו של סגן שר הדתות שפנה למנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה דוד ליפלר על מנת לקבל הסברים אודות האירוע ובבקשה לבטלו.

הרב בן דהן ציין במכתבו כי "האירוע כולל בתוכו שני אלמנטים בעייתיים: חלול שבת וחילולה של שנת השמיטה אשר נאסר לעבוד בה את אדמת הארץ. אינני רואה צורך להרחיב על החשיבות של שמירת השבת במרחב הציבורי כחלק משמירת זהותה היהודית של המדינה. מאחר שפארק אריאל שרון פועל תחת משרדכם הנני פונה אליך כמי שעומד בראש המשרד. בידוע לי כי משרדי ממשלה אינם אמורים לפעול בשבת. על כן אני פונה ומבקש ממך לפעול לביטולו של האירוע, הן מחמת שמירת צביונה של השבת והן מחמת איסור עבודת האדמה בשנת השמיטה".

בעקבות פניית סגן השר שהעתקים ממנה נשלחו לשר הדתות, נפתלי בנט, ולמנכ"ל משרדו אלחנן גלאט, הודיע המשרד לאיכות הסביבה לרב בן דהן כי האירוע נשקל שוב וכבקשתו הוא יבוטל.