חוק ישראל היום - צביעות

יו"ר עמותת אומ''ץ מקווה שהחוק שאושר בקריאה טרומית, יקבר ויגנז, "זה חוק דרקוני שיזם אותו אדם דורסני, נוני מוזס".

בני טוקר , י"ט בחשון תשע"ה

ישראל היום
ישראל היום
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נשיא מועצת העיתונות לשעבר ויו"ר הנהלת עמותת אומ''ץ, אריה אבנרי, מתנגד בתוקף לחוק ישראל היום, ומקווה שלמרות שהחוק אושר טרומית בכנסת הוא יקבר ויגנז, כלשונו.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר, "זה חוק דרקוני ולא ראוי, החוק הזה ניזום על ידי אדם דורסני, נוני מוזס שרוצה לדאוג לעיתון שלו".

לדבריו, הטענה כאילו ישראל היום הוא עיתון של נתניהו, היא צביעות במיטבה, "אם ידיעות אחרונות לא היה עיתון תלוי שמשרת מושחתים אז ניחא, אבל ראינו איך הוא שרת אנשים כמו חיים רמון ודליה איציק, אז להגיד שישראל היום משרת את נתניהו זה חמור ביותר".

אבנרי מתפלא כיצד אפשר להאשים את עיתון ישראל היום שהוא בחינם, "אני נוסע לעיתים ברכבת ישראל ואני רואה גם שם עיתוני ידיעות שמחולקים חינם, גם עיתון פוסט ולעיתים גם מעריב, אז מה זו הצביעות הזאת לומר שהחוק הזה דואג לדמוקרטיה".

הוא מקווה שהחוק ייגנז, "יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין הוא ממתנגדי החוק, אני מעריך שעכשיו יתחילו למשוך שם זמן, להביא מומחים לכל מיני דיונים, החוק הזה יכנס כבר למערכת הבחירות, אני לא יודע אם הם יצליחו להשלים את המהלך".

"מרגיז אותי שאנשי יש עתיד תמכו בחוק הזה, הרי כולנו יודעים איפה יאיר לפיד כתב. מרגיז אותי שכל מיני חברי כנסת התביישו להגיד איך הם מצביעים, אם אתה איש ציבור תגיד בגלוי את דעתך".