שני ערבים התקשרו למשטרה: ''נחטפנו''

שני ערבים מאזור ירושלים חשודים במסירת הודעה כוזבת לאחר שבדו מליבם ניסיונות חטיפה. אחד מהם הסביר כי אביו מכריח אותו להתחתן.

עדו בן פורת , כ"א בחשון תשע"ה

מוקד 100 של המשטרה
מוקד 100 של המשטרה
צילום: פלאש 90

שני ערבים מאזור ירושלים נחקרו תחת אזהרה בגין מסירת הודעה כוזבת לאחר שבדו מליבם ניסיונות חטיפה.

המקרה הראשון החל בדיווח למוקד 100 של משטרת ירושלים, בו דווח כי ערבי שעובד בגינון בשכונת נווה יעקב הותקף על-ידי 3 צעירים יהודים שנמלטו ברכב.

ניידת של תחנת שועפט פגשה במודיע, בן 50 מוואדי ג'וז ובמקביל הוקמו מחסומים ונערכו סריקות נרחבות לאיתור הרכב. הערבי טען כי נפגע קל בידו וביקש לגשת לטיפול רפואי בטרם יגיע למסירת הודעה מפורטת בתחנת המשטרה.

כאשר חזר לתחנה בשעת אחר הצהריים, מסר עדות בה טען כי שלושה צעירים יהודים ניסו להכניסו בכוח לרכב, הוא התנגד והצליח להימלט. לאור השוני בעדויות, החליטו החוקרים לצאת עם המתלונן לשטח על-מנת לשחזר את האירוע.

בשחזור עלו סתירות נוספות. המתלונן הוסיף גרסאות נוספות בהן טען שהצליחו להכניסו לרכב, נעלו את הדלתות והוא הצליח להימלט. כשחזרו לתחנה, נשאל על כל הגרסאות הסותרות ואז הודה כי בדה את הסיפור מליבו, סיפר כי נפצע במהלך עבודתו ורצה לקבל כסף.

המתלונן הפך לחשוד, נחקר באזהרה בגין מסירת הודעה כוזבת, הודה במעשה וחומר החקירה יועבר לפרקליטות לשם הגשת כתב אישום.

במקרה השני, צעיר ערבי כבן 19 תושב יאטה שליד חברון, העובד באתר בניה ברמת בית שמש, חזר לביתו בסוף יום העבודה וכשהגיע למחסום ג׳בע סיפר לחיילים כי שלושה מתנחלים, כלשונו, העלו אותו בכוח לרכבם, היכו אותו נמרצות, השליכו אותו ונמלטו. החיילים דיווחו לתחנת מטה יהודה והצעיר המשיך לביתו. 

שוטרי התחנה פתחו בסריקות לאיתור הרכב החשוד ובמקביל חוקרי התחנה הצליחו לאתר וליצור קשר עם הצעיר, ביקשו ממנו להגיע למחסום ג׳בע ומשם הובילו אותו לתחנה לגביית עדות מפורטת. 

במהלך עדותו עלה חשדם של השוטרים בדבר אמינותו של הצעיר שמסר גרסאות סותרות ואז הודה בפניהם כי בדה את הסיפור מליבו.

גם במקרה זה הפך המתלונן לחשוד, הוא נחקר תחת אזהרה בגין מתן הודעה כוזבת וטען כי בדה את הסיפור לאחר שלא מצא עבודה טובה בישראל וגם בגלל שאביו מכריח אותו להתחתן בניגוד לרצונו. חומר החקירה יועבר לפרקליטות להגשת כתב אישום.