דניאלה וויס: מתכוננים לעלייה הגדולה לאביתר

ההכנות לעלייה ליישוב אביתר נמשכות. דניאלה וויס מקווה שהמכתב לראש הממשלה יענה בחיוב, "הפעם אנחנו עולים עם אלפים - כדי להישאר"

בני טוקר , כ"ב בחשון תשע"ה

דניאלה וייס
דניאלה וייס
הלל מאיר

דניאלה וויס, חברה בהנהלת תנועת ההתיישבות נחלה, אומרת לערוץ 7, כי ההכנות לעלייה ליישוב אביתר נמשכות.

היישוב אביתר צפוי לקום מזרחית לצומת תפוח וימשיך את הרצף ההתיישבותי של אריאל, תפוח, אביתר, מגדלים ומעלה אפרים בואכה בקעת הירדן.

"כזכור שלחנו יחד עם כל ראשי המועצות מכתב לראש הממשלה, אנחנו ממתינים בסבלנות ומחכים לעיתוי שנכון פוליטית וציבורית כדי לעלות ולהישאר במקום, אין לנו עניין להתעמת עם כוחות הביטחון ואני אומרת לכל הצעירים להיות ערוכים להישארות ארוכה", אמרה לערוץ 7.

לדבריה הפעם העלייה נעשית בתאום עם כל הגורמים הרלוונטיים, "מתקיימות פגישות, חוגי בית וכנס גדול של פעילים. מאוד מפתה אותנו לעלות בחנוכה, אבל אנחנו קשובים להתפתחויות הפוליטיות והביטחוניות, אנחנו עובדים לפי ההנחיות של הרב לוינגר שקבע שהפעם נעלה עם כמה שיותר אנשים, מבחינתנו נעלה עם אלפים. אין לנו עניין להיכנס ראש בראש לא עם כוחות הביטחון ולא עם הממשלה".

וויס מציינת כי עלייה לישוב חדש קשה יותר בחורף ולכן דרושה התמדה ונחישות, "אנחנו נערכים למצב שבו יעלו אלפים והציבור יצטרך להתמיד תקופה ארוכה, זה לא יהיה כמו באותם זמנים שעלינו לגבעות והיינו מורגלים להחזיק מעמד יום או יומיים, זה דורש הרבה יותר מאמץ כשלא באים לפנות אותנו".