‫סלקציית ילדים בגרמניה‬

בארמון הנשיאות הגרמני לא הסכימו שחברי להקת ה"קינדרלעך" שגרים ביו"ש יופיע באירוע פרו ישראלי. בסופו של דבר נמצא פתרון יצירתי.

עדו בן פורת , כ"ד בחשון תשע"ה

הקליפ לפורים של הקינדרלך
הקליפ לפורים של הקינדרלך
עטיפת הסינגל

אירוע התרמה בגרמניה עבור בית החולים שיבא בתל השומר, לווה באקורדים צורמים לאחר שמארגני האירוע ניסו למנוע את הופעת להקת ה"קינדדרלעך", משום שחלק מהילדים שחברים בלהקה מתגוררים ביהודה ושומרון.

על פי הדיווח של הכתב עופר חדד בערוץ 2, האירוע מעורר המחלוקת נערך לפני כשבוע וחצי בארמון הנשיאות הגרמני במעמד רעייתו של נשיא גרמניה יואכים גאוק. ילדי הלהקה התבקשו להעביר את הפרטים האישיים שלהם לצרכי ביטחון.

מנהלי האירוע הודיעו ימים ספורים לאחר מכן כי מבירור שנעשה עולה ששלושה מתוך שבעת חברי הלהקה מתגוררים מעבר לקו הירוק ועל כן הורו לבטל את ההופעה או להשאיר בישראל את הילדים שמתגוררים בהתנחלויות.

לבסוף הגיעו הצדדים לפשרה: הילדים לא יישאלו על הבמה מהיכן הם, והילדים לא יצטרכו לשקר. ההופעה התקיימה תוך הסתרה חלקית של זהות הילדים.

מבית החולים שיבא נמסר בתגובה: "למנהל המרכז הרפואי לא ידוע כל התניה כאמור. ההיפך הוא הנכון - אשת נשיא גרמניה אירחה בחום ובחיבה במעון הרשמי של נשיא גרמניה את ידידי 'שיבא' בגרמניה בערב שכולו כבוד והצדעה למדינת ישראל ול'שיבא' בפרט. בערב נאספו תרומות חיוניות עבור המרכז הרפואי".