'שומרים ובטונדות אינם הפתרון'

סגן שר הדתות קורא לשלילת אזרחות וגירוש משפחות הרוצחים. "רק כך יפסקו הפיגועים". על הצעת הרב יוסף להציב שומר בבתי הכנסת: לא מעשי.

בני טוקר , כ"ו בחשון תשע"ה

התמגנות לא תעזור
התמגנות לא תעזור
צילום: נתי שוחט. פלאש 90

סגן שר הדתות הרב אליהו בן דהן, סבור שלא ניתן לעצור את הפיגועים דרך מיגון.

"אני חושב שמדינת ישראל צריכה להסיר את הכפפות, אנחנו במלחמה ולכן צריכים לחזור לכלי הנשק היעיל, גרוש משפחות של הרוצחים, אין ברירה אחרת, שיגרשו אותם לעזה, ירדן או קנדה. להרוס להם גם את הבתים ולא לאפשר להם לבנות מחדש, זה יפסיק באופן מיידי את הפיגועים, הם יבינו שברגע שעושים כזאת פעולה של רצח אז מיד הם מגורשים", אמר ביומן ערוץ 7.

ההסתה חייבת להיפסק, אומר בן דהן, "לטווח הארוך חייבים להיכנס לתחום מערכת החינוך במזרח ירושלים שכולה הסתה, מגן הילדים ועד לתיכון, נגד מדינת ישראל והיהודים. אסור לנו לאפשר לכלי התקשורת להמשיך להסית ואם צריך לשבש את שדורי הטלוויזיה של הרשות, אז לעשות את זה".

הרב בן דהן סבור שהצעתו של הרב הראשי הספרדי, הראשון לציון הרב יצחק יוסף להציב שומרים בבתי הכנסת, אינה נכונה, "עם כל הכבוד לרב הראשי זו הצעה לא מעשית, בירושלים יש כ- 1500 בתי כנסת, האם אנחנו מסוגלים להציב מאבטח בכל בית כנסת, אפשר כן לקרוא למתפללים שיש להם אקדחים לבוא עם האקדח לבית הכנסת, אבל צריך לזכור במישור העקרוני זה שאנחנו כל הזמן מתמגנים, ושמים בטונדות זאת לא הדרך".

"צריכים ליזום פעולות שימנעו את הפיגועים האלה. הרוצחים האלה יצאו מג'בל מוכבר, שמשם יצא הרוצח של שמונת הקדושים ממרכז הרב, זה המקום שממנו יוצאים רוצחים למקומות קדושים, זה מראה את השפל שבו נמצאים הרוצחים הפלשתינאים", דברי הרב בן דהן.