קושי - הוא חלק מההתקדמות שלנו

ראש הישיבה בבית אל, הרב זלמן מלמד, התארח בתכנית "ליל שישי" עם יצחק מאיר בגלי ישראל, לרגל שבת בית אל. האזינו.

ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשע"ה

הרב זלמן מלמד
הרב זלמן מלמד
הלל מאיר

ראש ישיבת בית אל, הרב זלמן מלמד, התארח בתכנית "ליל שישי" עם יצחק מאיר בגלי ישראל, לרגל שבת בית אל שהתקיימה השבת והתייחס לטבח שבוצע השבוע במתפללי בית הכנסת בהר נוף, על העלייה לישוב בית אל ועל ערוץ 7.

בפתח הראיון התייחס הרב מלמד לטבח בהר נוף. "הטבח הוא חלק מהיסורים שארץ ישראל נקנית בהם", אמר הרב מלמד והוסיף, "ולאו דווקא בגלל חטאים אלא יש יסורים שמגיעים על מנת שנשיג השגות חדשות. היסורים רק מקדמים אותנו".

במהלך הראיון הזכיר הרב מלמד את התקופה בה הוקם היישוב בית אל שחוגג בימים אלו 37 שנים להקמתו. הוא סיפר כי הייתה התלבטות כיצד לקרוא למקום, מאחר שהשם 'בית אל' זה שם שמים ואולי עדיף לקרוא בשם אחר וכי הייתה מחשבה לקרוא למקום 'לוז'. לאחר מספר ימים פגש הרב מלמד בחתונה את הרב אברהם שפירא זצ"ל ואת הרב שאול ישראלי זצ"ל ושאל אותם כיצד לקרוא למקום, "שניהם הכריעו שהמקום ייקרא בית אל. לא כל כך פשוט. יש אנשים אחרים מתקשים ומתלבטים אם להגיד - 'בית אל' או  'בית קל'".

בהמשך הראיון נשאל הרב מלמד אודות ערוץ 7 - על הרדיו אותו הקים לפני למעלה מחצי יובל ונסגר לפני כעשור ועל אתר החדשות.

הוא סיפר כי באותה תקופה לא היה כלי תקשורת ימני וגמלה בליבם החלטה להקים את תחנת הרדיו שתפעל מאונייה, במתכונת שפעלה באותה תקופה תחנת 'קול השלום' של אייבי נתן. הוא ציין כי היה זה לא פשוט וכרוך בעלות כספית גבוהה, "הייתה העזה גדולה מאוד ללכת לכיוון הזה של התקשורת אך ראינו הכרח וחובה ומכיוון שהיינו כל כך מוצלחים - הפסיקו אותנו".