בית הכנסת בנוף ציון הפך יעד לפורעים

תושבי שכונת נוף ציון: מאז הטבח בהר נוף הפך בית הכנסת ליעד אטרקטיבי של הפורעים הערבים. "יש כוחות ובלוני תצפית, אבל זה לא עוזר".

בני טוקר , א' בכסלו תשע"ה

נוף ציון
נוף ציון
פלאש 90

חן רוזן, תושבת שכונת נוף ציון שבירושלים, מספרת לערוץ 7 כי מאז הפגוע בהר נוף, הפך בית הכנסת שלהם ליעד מועדף על הפורעים הערבים.

"בזמן שהתרחש הפגוע הנורא בהר נוף, באותה שעה בדיוק, התאספו עשרות צעירים ויידו אבנים על בית הכנסת הספרדי בשכונה וזה נעשה בעידודם של עשרות צעירים נוספים, לצערי לא היה טיפול משטרתי. באותו ערב ירו זיקוקים על בית הכנסת, הגיע כוח מג"ב והם ירו גם עליהם זיקוקין", מספרת רוזן.

לדבריה הקירבה לשכונת ג'בל מוכבר מפחידה את התושבים, "זה מערער את הביטחון, שאזרחים ישראלים הם מחבלים לכל דבר ויכולים לנוע חופשי בבירה. לצערנו למרות כל הכוחות, בלוני התצפית והבטונדות, אין בטחון כי איבדנו את ההתרעה. בכל ערב אנחנו נמצאים בתוך מופע זיקוקין. רוב האנשים לא יוצאים בטח לא לגינת השעשועים. יש כאן קרוב לתשעים משפחות ועד צוק איתן היינו יושבות אמהות יהודיות וערביות יחדיו בגינה, עכשיו זה נראה משהו רחוק".

"אני חושבת שמאז חודש יולי כשהחלו ההתפרעויות של צוק איתן, המדיניות של המשטרה הייתה להכיל את האירועים, והיום אנחנו משלמים את המחיר, זה כבר כדור שלג שאי אפשר לעצור אותו. היו צריכים מלכתחילה לעצור כל ילד שזורק אבנים, לתת לו קנס כספי גבוה בשילוב של אפס סובלנות ולא היינו מגיעים למצב של היום".