"גם סבי נרצח בבית כנסת כשהוא עטוף בטליתו"

נשיא המדינה לשעבר הגיע לביקור תנחומים בבית משפחות הנרצחים בטבח בבית הכנסת בהר נוף.

חזקי ברוך , א' בכסלו תשע"ה

שמעון פרס בהר נוף
שמעון פרס בהר נוף
צילום: חזקי עזרא

הנשיא לשעבר שמעון פרס הגיע הבוקר (ראשון) לניחום משפחותיהם של הנרצחים בפיגוע הטרור שארע בבית הכנסת בהר נוף.

פרס, שהגיע מלווה ברב דוד יוסף, השייח קבלאן מהעדה הדרוזית, עלי סוויד מהעדה הבדואית וראש עיריית אבו גוש ביקש לנחם את המשפחות ואמר: "לא תרצח זוהי מצווה אבסולוטית הנוגעת לכל אדם. על רצח וטרור אין פשרה ואין נחמה. זוועת הטרור בבית הכנסת אינה מתקבלת על הדעת".

"סבי, צבי מלצר, נרצח בבית כנסת על ידי הנאצים כשהוא עטוף בטליתו רק בגלל היותו יהודי. גם היום, עמנו מאוחד תחת האמונה נגד כל רצח וטרור. זיכרונם של יקיריכם יהיה ברוך", הוסיף פרס. 

השייח קבלאן מן העדה הדרוזית ציין כי "היהודים והדרוזים הינם אחים, ישראל לאחר 66 שנה חייבת לשמור על אחדות. זוהי חובתנו לארצנו ומולדתנו".

בהמשך קרא פרס להרגעת הרוחות בירושלים ולהימנע מכל גילויי גזענות בין יהודים לערבים בישראל ואמר "בפיגוע הטרור הנורא נראתה גם גבורתם של שוטר דרוזי ומסירותו של עובד ניקיון ערבי - עלינו לשמור על הידידות והאחדות בין העמים כפי שאנו רואים כאן כעת. אין מקום לשנאה בירושלים ואין מקום לגזענות בעמנו. אנחנו מאוחדים גם בזמנים קשים".

במהלך הביקור סיפרו משפחות הנרצחים לוין, גולדברג, טברסקי וקופינסקי לפרס על יקיריהם, כיצד עלו לארץ ישראל מתוך אהבת המולדת והציונות ועל הקושי להתגבר על הזוועה שאחזה בשכונה בעקבות הפיגוע שאירע בבית הכנסת.

בבית משפחת הרב אריה קופינסקי, פנה דוד אחיו של הנרצח לפרס ואמר "ברגע שכולם יישמרו על שבע מצוות בני נח, שאחת מהן היא לא תרצח, הטרור ייפסק".טוען....