"אומץ וגבורה שהצילו יהודים רבים"

ח״כ מאיר פרוש הגיע לנחם את בני משפחתו של השוטר הדרוזי זידאן סייף, שנהרג בטבח בבית הכנסת. בסוף השבוע ביקר גם ח"כ מוזס.

חיים לב , א' בכסלו תשע"ה

נחום אבלים
נחום אבלים
צילום: לשכת פרוש

מצעד המנחמים היהודי בכפר הדרוזי הולך וגדל: ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) הגיע בצהריים (ראשון) לנחם את בני משפחתו של השוטר הדרוזי זידאן סייף, שנהרג בטבח בבית הכנסת.

אל פרוש התלווה ראש המועצה תא״ל במיל׳ מעדא חסבאני, ואמין זאהר שהיה עוזרו לענייני דרוזים במשרד הבינוי והשיכון.

בני המשפחה סיפרו לפרוש, על ערכי הנתינה ועל האומץ הלב של זידן, שלא היה אמור להיות הראשון שהגיע לזירת הטבח, אך החינוך שינק מהבית, גרם לו, לנסות להציל אנשים חפים פשע, במעשה הגבורה שלו ניצלו אנשים וזה מנחם אותנו. הם ביקשו מפרוש שיעזור להם להנציח את השם של בנם.

ראשי הקהילה הדרוזית אשר נוכחו במקום עמדו על העזרה הרבה אשר ח״כ פרוש הושיט להם כאשר היה סגן שר השיכון, כאשר שכונת החיילים ואולם הספורט שבמועצה נבנו כאשר שימש כסגן שר במשרד השיכון והבינוי.

יו״ר המועצה תא״ל במיל׳ מעדא חסבאני אמר, ״הסימבוליות  של האירוע הזה, שבתוך בית כנסת, כאשר מחבלים שפלים, רוצחים בדם קר, נכנס שוטר דרוזי, שבכלל לא היה אמור להיות שם, ומחרף את נפשו, על מנת להציל חפים מפשע, מעידה על ברית אחים ולא רק דמים״.

ח״כ פרוש ניחם את בני המשפחה וסיפר על משה רבינו שהיה חתן של יתרו, "כאשר דווקא השם משה נשאר חרוט, על אף שהיה לו 9 שמות, זאת בעקבות עניין של מסירות נפש של בתיה שהצילה אותו במסירות נפש".

בדבריו הוסיף "אני באתי לפה, ומדינת ישראל עוברת הרבה, יש הרבה פיגועים, אך פיגוע כזה, לא נראה הרבה זמן, כאשר המתפללים היו חסרי אונים, התפללו ולא ידעו איך להציל את עצמם, בא זידן ועשה מעשה גבורה, עשה את המעשה האמיץ ושילם בחייו, זה ברית אחים, ההקרבה הזאת לעזור לשני, לעזור לזולת, זה דבר שלא ישכח לעולם, כמו אצל משה רבנו".

פרוש הבטיח למשפחה לסייע בהנצחת זכרו של הבן.

בסוף השבוע האחרון הגיע יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס בניחום אבלים אצל משפחת השוטר דייזן סייף.

הרב מוזס אמר לאבלים כי " זיידן, מסר נפשו. הציל בגבורתו ובמותו את חייהם של רבים אחרים. מקורותינו: "אמר רבי יוסי יהי מותי בדרך מצווה". דהיינו, אם אדם נהרג בתאונת דרכים, או תאונת עבודה, זה לא בדרך מצווה. אבל מותו של זיידן, שנהרג בהגנה על מתפללים ובזכותו ניצלו רבים, זהו בדרך מצווה ונשמתו עולה לגבהים. באנו לחזק, להוקיר ולהזדהות. אנחנו משתתפים בצער הגדול והעמוק. זיידן השאיר אשה ותינוקת. וזה קורע לב".

בסיום, בני המשפחה ביקשו ממנו  שהם רוצים לבוא אחרי השבעה לבקר את משפחות הנרצחים.