חוטובלי מציגה: קפה בשקל

צעד נוסף במאבק בתאונות הקטלניות: נהג שיעצור בחנויות הנוחות בין השעות 00:00 ל-6:00 בבוקר יקבל קפה בשקל.

עדו בן פורת , ב' בכסלו תשע"ה

קפה
קפה
Office XP

סגנית שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ציפי חוטובלי (הליכוד), חשפה היום (שני) בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, יוזמה חדשה ולפיה כל חנויות הנוחות המובילות ימכרו כוס קפה בשקל לנהגים, מהשעה 12 בלילה ועד השעה 6 בבוקר.

חוטובלי הסבירה כי מדובר בצעד אחד מיני רבים במאבק בתאונות הדרכים. 18% מסך ההרוגים בתאונות הדרכים בארץ נגרמות בשעות הלילה וכ-17% מסך כלל תאונות הדרכים מתרחשות אף הן בלילה על אף שפחות כלי רכב נעים על הכביש.

היא הדגישה כי שעון החורף המאריך את שעות החושך ביממה מגביר את מספר התאונות שמתרחשות בשעות הלילה.

רשתות הדלק המובילות בישראל יציעו לנהגים לעצור להתרעננות בחנויות הנוחות ולקנות כוס קפה בשקל, ובכך להגביר את ערנותם בנהיגה. יחד עם הקפה יקבלו הנהגים חומר הסברה מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בנושא נהיגה נכונה בלילה.

"מטרת הפרויקט היא לתמרץ את הנהגים לעצור להתרעננות בשעות הלילה המאוחרות ובכך להפחית משמעותית את מספר תאונות הדרכים בשעות הלילה", אמרה חוטובלי. "על סמך מחקרי בטיחות שבוצעו בארץ, עייפות וחוסר ערנות הן הסיבה המרכזית לאחוז הנפגעים בתאונות דרכים בשעות הלילה – לכן אני מאמינה שקפה בשקל הוא המענה הנכון לתאונות מסוג זה, יש פה גם שירות לציבור וגם מענה נכון למלחמה בתאונות בדרכים בלילה".