"שבוע שלם שמים את התורה במרכז"

בעקבות הטבח בהר נוף החליטו בנות המדרשה בשבות רחל לקיים ימי לימוד לנשים, סמוך למקום הטבח, "להגביר את כח התורה והאחדות".

ישי קרוב , ג' בכסלו תשע"ה

ימי העיון בהר נוף
ימי העיון בהר נוף
צילום: באדיבות מדרשת בינת

במלאת שבוע לטבח בבית הכנסת בהר נוף בו נרצחו ארבעה מתפללים ושוטר, מתקיימים ימי לימוד לנשים בבית הכנסת הדתי לאומי בשכונה.

יוזמת ימי העיון נרקמה בשיחות של בנות מדרשת 'בינת' שבשבות רחל ובראיון לערוץ 7 סיפרה אודליה רבין ממארגנות ימי הלימוד כי "בעקבות המצב במדינה ובעיקר בירושלים החלטנו שאנחנו לא יכולות לשתוק ומה שצריך זה להגביר את כח התורה והאחדות".

רבין סיפרה כי הוסכם בין הבנות לצאת מבית המדרש ולקיים לימוד תורה משותף של בנות המדרשות בארץ, "התורה שלנו היא נצחית וצריך לקום ולעשות מעשה ולא רק לשבת בבית ולהגיד כמה זה נורא".

ארבעת ימי הלימוד החלו אתמול (שני) בשיחה של רחלי פרנקל, אימו של נפתלי פרנקל הי"ד שנחטף בקיץ האחרון יחד עם שני חבריו - גיל-עד שער ואיל יפרח הי"ד, "מגיעות נשים מכל הארץ והאוירה מאוד טובה - אוירה של עשיה, של תורה, של ביחד. אתה נכנס לבית הכנסת ושומע קולות של לימוד. המטרה היא להעצים את ישראל ולהראות שאף מחבל לא יעצור אותנו".

על השאלה מדוע דווקא כנס נשים, השיבה רבין כבת מדרשה, "בזכות נשים צדקניות נגאלנו ממצרים, אז אנחנו רואות את החשיבות בכך שבנות יושבות ולומדות תורה. ערב אחד זה יפה אבל כששבוע שלם שמים את התורה במרכז ואת האחדות ומגיעות בנות מכל סוגי המדרשות, זו אחדות ומה שלנגד עינינו זו האחדות והתורה".

הרב רונן, ראש מדרשת בינת בשבות רחל, אמר כי "זו יוזמה נפלאה של בנות מדרשת בינת בעקבות הטבח המזעזע בהר נוף להוסיף תורה ברוב עם בתשובת המשקל לרצח הנורא. שבוע של לימוד תורה ואחדות ואהבת חינם שמוסיף קומה נוספת ומיוחדת לבניין הרוחני של האומה בירושלים עיר הקודש. אני מאד מתפעל מהנכונות של כל המדרשות להירתם לאמירה החשובה הזו, יהי רצון שנזכה להתאחד לא רק בשעות משבר אלא גם ובעיקר בשמחות".

המארגנות מבקשות לציין כי ימי הלימוד והעיון פתוחים לקהל הרחב.