סלומינסקי: דיון דחוף בתמיכה בסינמטק

ועדת הכספים תקיים דיון דחוף בתמיכה בסנימטק בעקבות קיומו של פסטיבל סרטי הנכבה במקום.

שלמה פיוטרקובסקי , ג' בכסלו תשע"ה

ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי
פלאש 90

ועדת הכספים תקיים מחר (רביעי) דיון דחוף לבחינת המשך התמיכה התקציבית של המדינה בסינמטק תל-אביב, כך הודיע הערב יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי).

בכך נענה סלומינסקי לבקשת ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) לקיים דיון דחוף בעניין. במכתבו כתב מילר, "יש לקיים דיון דחוף לגבי הפסקת התקציבים שמעבירה המדינה לסינמטק תל-אביב, המקיים את 'פסטיבל 48 הבינלאומי השני לסרטי הנכבה והשיבה'".

לדבריו, "זהו פסטיבל המציין יום אבל פלסטיני, המתקיים בסמוך לתאריך ההיסטורי הכה חשוב לעם היהודי; כ"ט בנובמבר, שבו הוחלט באו"ם על תכנית החלוקה, שכאמור הובילה להכרזה על הקמת מדינת ישראל".

מילר הביע במכתבו, תרעומת על-כך שגוף שממומן ע"י המדינה "נותן רוח גבית לציון אירועי הנכבה (האסון הגדול) ביחס ליום שעבורנו, אזרחי המדינה היהודים הוא יום חג". 

ח"כ מילר ציין עוד, כי "במידה שהנהלת הסינמטק תבחר לקיים את הפסטיבל, היא תפעל בניגוד לחוק, המאפשר למנוע תקציב מגופים, שבין השאר מציינים את יום העצמאות כיום אבל".

דבריו של מילר מבוססים על סעיפים מחוק יסודות התקציב, שתוקנו על-ידו בקדנציה הקודמת בהצעת חוק פרטית ולפיהם רשאי שר האוצר לעצור תמיכה וזאת בהסכמת השר הממונה על הסעיף התקציבי שלפיו מתוקצב גוף, ששולל את קיומה של ישראל כיהודית ודמוקרטית, מסית לגזענות או טרור, תומך בטרור או במדינת אויב ומציין את יום העצמאות כיום אבל.

סלומינסקי אמר, כי "אני רואה בחומרה רבה, שגוף מתוקצב מזדהה בפועל עם מי שמבקשים לבטל את הישגי המפעל הציוני".