לנהל מיזמים - אפשר וצריך ללמוד את זה

מחברת הספר 'קוביית המנהיגות' מציגה כמה מהטיפים שיעזרו למנהלים ומנהלים שבדרך לעשות את זה נכון, יעיל ומקצועי.

שמעון כהן , ד' בכסלו תשע"ה

מפעל שבבים של אינטל. ארכיון
מפעל שבבים של אינטל. ארכיון
פלאש 90

בימים אלה יצא לאור ספרה של ד"ר עליא קולא 'קוביית המנהיגות' בו היא מתווה דרך למנהלי מפעלים וארגונים כיצד לעשות זאת נכון.

בשיחה עם ערוץ 7 מציגה ד"ר קולא מספר דוגמאות מתוך ספרה שיצא לאור בסיוע מכללת אורות בה היא מרצה, ובפתח הדברים נשאלה דווקא כמרצה במכללה דתית אם נכונה התחושה שבציונות הדתית ניהול מוסדות וארגונים נעשה לא פעם באופן חובבני.

קולא נשמרת מלפגוע בגורם או במגזר כזה או אחר ולהשיב ישירות אלא נפנית להציג את עמדתה באשר למה שלטעמה נכון לעשות כפי שהיא מציגה זאת בספרה החדש. "אומר מה אני מציעה. מינהל הוא תחום שצריך ללמוד ולהתפתח בו", היא מבהירה. "זה מאוד ברור ויש הרבה מאוד דוגמאות מעשיות שאם מישהו רוצה לקחת על עצמו ללמוד הוא יכול לקרוא וליישם".

כשהיא מתבקשת לתת דוגמאות מתוך ספרה מציינת ד"ר קולא את סוגיית ניצול הזמן הנכון, סוגיה לה היא מקדישה פרק נרחב בספרה. "פרק ניהול הזמן הוא בעיה של כל אדם ולא רק של מנהלים. הפרק הזה בספר מציע מספר כלים שאם אדם רוצה קצת לייעל את עצמו ושהזמן שלו יהיה יעיל יותר יוכל להשתמש בהם. הפרק הזה נבדק גם על ידי מי שאינם מנהלים", היא מציינת וקובעת כי הדברים הוכחו כמועילים.

בין ההצעות שמעלה הספר מזכירה ד"ר קולא את הצורך לבחון את השעות היעילות ביותר עבור כל אדם ואדם ובהם למקד את עיקר עבודתו. "כל אחד יבחן את עצמו ויגלה באילו שעות הוא יותר יעיל. זה עושה שינוי דרמטי. אם אני יודעת שהשעות היעילות ביותר הן בערב אז העבודות שדורשות יותר חשיבה והן מורכבות יותר אעביר אותן לשעות הללו, אם זה מסתדר. אם זה לא מסתדר אז לא לכעוס על עצמנו שהפעם לא הסתדרנו".

עוד היא מזכירה את חשיבות ההבחנה בין מה שחשוב למה שדחוף. "אלו שתי פונקציות שונות", היא מדגישה ומעירה כי "כשאני לא יודעת להבחין ביניהם הכול נעשה דחוף...".

פרק נוסף בספר הוא' פרק ניהול אנשים'. "צריך לדעת איך לנהל אנשים מבוגרים. הרבה פעמים מתייחסים אליהם כמו אל תלמידים בבית ספר וזה מאוד רע. גם אם מדובר בלימוד של חומר שהם אף פעם לא הכירו ולא התנסו בו צריך להתייחס אליהם כאנשים מבוגרים, לשתף אותם, ולבקש את תגובתם, לשמוע את חוות דעתם מניסיונם והתוצר יהיה הרבה יותר טוב. הם יקבלו אחריות".

בנוסף ממליצה קולא "להכיר יותר טוב את האנשים על ידי שפת גוף. זה דבר מאתגר ומגוון".

בהמשך הדברים נשאלה אם המנהל המתנהל על פי אורח חיים יהודי יהיה שונה מזה שאינו יהודי. קולא משיבה ומציינת כי בספרה היא אמנם מתכתבת כמעט בכל פרק באופן מהותי עם העולם היהודי ולשם כך היא מצטטת קטעים מעולם האגדה, המשנה וכו' "ושואבת משם הרבה כוח", אך באופן מעשי היא אינה מגיעה בספרה לדעתה של ההלכה על אופן ניהול מפעל או מיזם. זאת למעט בסוגיה הפיננסית שמצריכה שמירה על אמות מידה הלכתיות המובאות כבר בפרקו הראשון של הספר.