מרכז טיפולי להורים וילדים נפתח בגוש-עציון

המועצה האזורית גוש- עציון בשיתוף עם משרד הרווחה, חנכו מרכז ילדים והורים בגוש עציון, "למנוע הוצאת ילדים מהבית".

ישי קרוב , ד' בכסלו תשע"ה

מרכז להורים וילדים
מרכז להורים וילדים
צילום: גרשון אלינסון

המועצה האזורית גוש- עציון בשיתוף עם משרד הרווחה, חנכו היום (רביעי) מרכז ילדים והורים בגוש עציון.

המרכז שיופעל על ידי עמותת "יד רחל" יעניק טיפול משפחתי מקביל לילדים והוריהם. בסיס התפיסה של המרכז היא, כי יש לטפל במשפחות באופן הוליסטי המתייחס לכל היבטי החיים המשמעותיים.

במרכז מוצעים מגוון טיפולים: טיפול משפחתי, אישי, קבוצתי, זוגי, דיאדי (הורה-ילד), טיפול באמנויות, גינון, בעלי חיים, מוסיקה ופסיכודרמה.

מנהל מחלקת הרווחה במועצה, אביה קדרי, הסביר כי מדובר במהפכה של ממש בשירות הרווחה שבגוש, "הטיפול ההוליסטי של המרכז יאפשר לטפל במקביל בחדרים שונים בילדים ובהורים. באמצעות שיטת טיפול זה יהיו בידי המטפלים כלים רחבים יותר ומעמיקים יותר ובסופו של דבר עם תוצאות טובות יותר ולאורך זמן".

מנהל השירות לנוער במחוז ירושלים, איציק אליסר, הדגיש כי "מדובר על צעד טיפולי העומד בראש מערך הטיפולים של השירות". הוא הוסיף ואמר כי הצלחה במרכזים כגון אלו "תורמים להשארת הילדים במקרים קשים בבית ומונעים את הצורך בהוצאת ילדים מהבית שיבוצע בלית ברירה, רק במקרים חריגים".

ראש המועצה האזורית, דוידי פרל, הודה לכל השותפים בפרויקט והוסיף כי הוא מאמין שהמרכז שייתן שירות למשפחות מכל הגוש יחזק את הילדים, המשפחות ואף את הקהילות בכל יישובי הגוש.