עזרא גבעת שמואל פותח חודש ארגון במבנה חדש

חניכים ומדריכים בסניף עזרא גבעת שמואל נכנסו למבנה חדש אותו הקצתה העירייה. בסניף, חדר ע''ש שמשון יונגסטר שנפטר ממחלת הסרטן.

יעל רון , ד' בכסלו תשע"ה

חניכים ומדריכים מהסניף
חניכים ומדריכים מהסניף
צילום: סניף עזרא גבעת שמואל

בסניף עזרא בגבעת שמואל פתחו את חודש אירגון בנושא: "חיים תורה מקורית", במבנה חדש לו חיכו במשך ארבע שנים.

במבנה, חנכו חדר הדרכה  על שמו של בוגר הסניף, שמשון יונגסטר ז''ל שנפטר לפני כחצי שנה ממחלת הסרטן.

"עד היום, סניף עזרא גבעת שמואל היה ממוקם במבנה קטן שלא הצליח להכיל את מספרם הרב של  החניכים. מדריכים היו מתאמים ביניהם את זמני הפעולות באמצע שבוע, בכדי לא להיות ביחד במבנה צפוף. בשבתות חורף היה מאוד קשה, כי לא יכולנו לעשות את הפעלות בחוץ וכולם היו ביחד באותו מבנה", מספרת אביה קושמרו, רכזת הסניף.

"לפני ארבע שנים העירייה החליטה להקצות מבנה חדש לסניף שיכלול מקום תפילה וחדרים לפעילות החניכים. לאחר ארבע שנים של מאבקים, שכללו לחימה עיקשת של הרכזת בשנה שעברה נפתח המבנה החדש של הסניף".   

במוצאי שבת, חגגו בסניף את פתיחת חודש אירגון, לראשונה במבנה החדש. "החניכים והמדריכים נכנסו לסניף בפעם הראשונה התלהבו, והתרשמו. קיימנו הרקדה עם שירים שמחים וקבענו מזוזה, בלי יותר מידי חגיגות סביב זה, כי הטקס הרשמי מטעם העירייה יערך רק בעוד שבועיים. בסניף החדש הוקדש חדר הדרכה למדריך שמשון יונגסטר, שנפטר ממחלת הסרטן לפני חצי שנה, בגיל 19.  

שמשון היה מהחניכים הראשונים בסניף ונתן את כל כולו בכדי שהמקום ימשיך ויפרח, הוא היה המדריך הראשון מגבעת שמואל, עד אותו שלב היו רק מדריכים חוצניקים. החניכים והמדריכים לא מעכלים את לכתו, הסניף בצילו, כולם מדברים עליו, כולם יודעים מי היה שמשון".

קושמרו מוסיפה, "המשפחה עשתה חדר הדרכה מקסים לכבוד שמשון עם ספריה בה יש ספרי הדרכה, בה מדריכים וחניכים שרוצים ללמוד משהו לנשמה, או מדריכים שרוצים להכין פעולה יכולים. בחדר יש תמונה של שמשון ואלבום דיגיטלי שמריץ תמונות ומשפטים שהוא כתב על מחלה. זה חדר שמושך אליו הרבה חניכים ומדריכים, ונותן תחושה ששמשון עדין מלווה אותנו והסניף הולך לאורו ובדרכו".  

"שמשון היה בן אדם מאוד חזק, מה שהתבטא אצלו זה האמת והאמונה שלו. פעם בשבועיים, בימי חמישי, יש בית מדרש בשם 'אמת ואמונה' עם שיעורים מעניינים של רבנים לעילוי נשמתו, כל ציבור גבעת שמואל מגיע ומוזמן להוסיף ולקחת חלק בלימוד".